فرانت آفیس

آموزشهای داخلی و خارجی در حوزه پذیرش صنعت هتلداری را میتوانید از این بخش پیگیری و مطالعه و در صورت تمایل نسبت به دانلود مطالب اقدام فرمائید.


پذیرش هتل (قسمت آخر)

پذیرش هتل (قسمت آخر)

در قسمت آخر از آموزش حرفه پذیرشگری در یک هتل به مباحث مربوط به نوع شخصیت های مناسب این حرفه در محیط کسب و کار میپردازیم: شخصیت های مناسب این شغل در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و ... برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده است که به تخصص و زمان کافی نیاز دارد. البته باید توجه داشت که هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد. حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند. شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی MBTI میتواند ویژگیهای زیر را دارا باشد: این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد. به مسافرت و کار در این حوزه علاقه دارد.  به حرف های مشتریان به دقت توجه کرده و  عموما حداکثر تلاش خود را برای رفع خواسته های مهمانها انجام می دهد.

29/مهر/1397
پذیرش هتل (قسمت نهم)

پذیرش هتل (قسمت نهم)

پذیرش هتل (قسمت نهم) در قسمت نهم از آموزش حرفه پذیرشگری در یک هتل به مباحث مربوط به میزان درآمد این حرفه در محیط کسب و کار میپردازیم: میزان درآمد یک پذیرشگر هتل آمار دقیقی از میزان درآمد یک پذیرشگر در هتل در کشور در دسترس نمی باشد.  البته باید توجه داشت که میزان تحصیلات، تجربه، مهارت ها (از جمله روابط عمومی مناسب، دقت خوب و ...) و توانمندی های یک پذیرشگر حرفه ای در میزان موفقیت و به دنبال آن کسب درآمد بیشتر او بسیار موثر است. میزان درآمد این شغل در برخی از کشورهای جهان عبارت است از : آمریکا - متوسط درآمد سالانه این شغل29.990  دلار (برای همه مشاغل33.840  دلار) در سال 2010 و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 26.100 دلار بوده است.  استرالیا - متوسط درآمد سالانه این شغل37.000  دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد. انگلستان - متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین19.000 تا 22.000  دلار و برای افراد باتجربه تا حدود 30.500  دلار می باشد.

29/مهر/1397
پذیرش هتل (قسمت پنجم)

پذیرش هتل (قسمت پنجم)

#فرانت_آفیس#پذیرش_هتل (قسمت پنجم)————————————در قسمت پنجم از #آموزش حرفه پذیرشگری در یک هتل به ادامه مباحث مربوط به وظایف یک پذیرشگر در هتل میپردازیم:مسئولیت ها و وظایف یک پذیرشگر در هتلگرفتن و دادن پیغام به میهمانانپاسخگویی به درخواست های مختلف مهمانان ( از جمله رزرو بلیط یا نگهداری اقلام با ارزش)پاسخگویی به سوالات مهمانان و دادن اطلاعات مورد نیاز به آنهابررسی و رسیدگی به پیشنهادات، مشکلات و شکایات میهمانانآماده کردن صورت حساب ها و تحویل پرداخت های مهمانان در هنگام ترک هتلهمکاری با سایر کارکنان هتل برای ارائه خدمات بهتر به میهمانانچند نکته ضروری:در اغلب هتل ها برای رزرو کردن و نگهداری جزئیات اطلاعات هتل از سیستم های کامپیوتری استفاده می کنند. در هتل های بزرگ معمولا چند پذیرش گر در محل پذیرش هتل کار می کنند و هر کدام مسئول بخشی از کار هستند.  اما در هتل های کوچک کلیه کارهای بخش پذیرش و گاهی حتی کار راهنمایی مسافران به اتاق هایشان بر عهده متصدی پذیرش می باشد.

9/مهر/1397
 
کمی منتظر بمانید...