گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
دوشنبه، 7 مهر 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Mon, Sep 28, 2020
مدیریت هتلداری

آموزشهای مقدماتی تا پیشرفته داخلی و بین المللی در حوزه مدیریت صنعت هتلداری را میتوانید از این بخش پیگیری و مطالعه نمایید.


تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ دوره نگهداری

تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ دوره نگهداری

🔴 دوره نگهداری (Hold Periods) بازه زمانی که یک سرمایه گذار صاحب هتل است. مالکان معمولاً یک دوره نگهداری ۵ یا ۱۰ ساله را در تعهدات خود در نظر میگیرند و هتل را در اختیار سرمایه گذار قرار میدهند. دوره های نگهداری هتل (HP) بر اساس نیازهای نقدینگی، نوع مالک، شرایط مالکیت یا اجاره و زمان مورد نیاز برای بازسازی هتل، متفاوت است. برخلاف تصور عمومی، املاک متعلق به بیشتر شرکت های هتلداری معروف، به دلیل محدودیت های نقدینگی پایین تر، HP بیشتری دارند. شرکت هتلداری REITs هتل های متفاوت خود را برای تقویت تمرکز بر روی هتلهای دیگر خود، زودتر به فروش می رساند در حالی که شرکت هتلداری REOCs چنین هتل هایی را برای استفاده از مزیت تنوع برای مهمانان متنوع، زمان طولانی تری نگه میدارد. هتل های با کیفیت بالاتر تمایل به دوره نگهداری بیشتری دارند و هزینه سرمایه ای که در نوسازی یک هتل صرف شده است، باعث میشود تا دوره نگهداری طولانی تر شود.  دوره نگهداری یک هتل معمولاً بر اساس هتل، متفاوت خواهد بود.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ سود ناخالص عملیاتی در هر اتاق موجود

تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ سود ناخالص عملیاتی در هر اتاق موجود

🔴 سود ناخالص عملیاتی در هر اتاق موجود (Gross Operating Profit Per Available Room) 🔹 معیاری است که به مدیر هتل کمک میکند تا عملکرد هتل را بررسی کند. 🔹 این معیار، سود عملیاتی را اندازه گیری می کند و آن را با تعداد کل اتاق هایی که در یک دوره مشخص در دسترس بودند مقایسه می کند. 🔹 بنابراین اگرچه این معیار، مفهوم درآمد را نیز در خود دارد، اما تمرکز اصلی آن بر درآمد به تنهایی نیست. 🔹 درعوض این معیار به شما نشان می دهد که درآمد چگونه با عملکرد عملیاتی هتل مقایسه می شود. 🔹 در واقع این معیار هزینه هایی مانند نیروی کار، هزینه های F&B و همچنین تمامی درامدهای هتل از تمامی بخشهای آن را در نظر میگیرد و در محاسبه لحاظ میکند. 🔺 چگونگی نحوه محاسبه  GOPPAR 🔹 ابتدا باید سود ناخالص عملیاتی هتل یا اقامتگاه را مشخص کنید. 🔹 برای این کار باید هزینه های عملیاتی را از درآمد ناخالص کم کنید. 🔹 سپس کافی است تا درآمد ناخالص عملیاتی هتل را بر تعداد کل اتاق های موجود تقسیم کنید. 🔹 معیار GOPPAR به مدیر هتل کمک می کند تا دقیقاً در مورد آنچه به دست می آورد و یا از دست میدهد، به صورت جزئی و مشخص تحلیل کند. 🔹 این معیار به مدیر این امکان را میدهد تا برای محاسبه منابع درآمدی فراتر از فروش اتاق مانند رستوران ها، کافه ها و بقیه منابع درآمدی و نیز هزینه ها مانند هزینه های کارگر و سایر موارد، برنامه ریزی نماید.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ مبلمان، وسایل و تجهیزات

تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ مبلمان، وسایل و تجهیزات

🔴 مبلمان، وسایل و تجهیزات (Furniture, Fixtures, and Equipment)  مبلمان، وسایل و تجهیزات که به اختصار  FF&E نامیده میشود، املاک منقول یک هتل است که در عملیات خدماتی کنونی هتل از آن استفاده می شود. این تجهیزات عبارتند از مبلمان اداری و یا هرگونه وسیله ای که در هنگام برداشته شدن، به سازه ای ساختمان آسیب نرساند. تجهیزاتی مانند رایانه های مورد استفاده برای انجام کارهای روزمره و یا مبلمان و یا تابلوها از نمونه این تجهیزات هستند. اصطلاح FF&E در صنایع مختلف خدماتی برای اهداف مختلف استفاده می شود اما تقریبا در تمامی کسب و کارها مشابه یکدیگر هستند. حسابداران از FF&E به عنوان دارایی های مشهود بلند مدت یاد میکنند، یعنی دارایی هایی که بیش از یک سال دوام دارند و می توانید به صورت فیزیکی آنها را لمس کنید. از دید حسابداران، ارزش این تجهیزات در ترازنامه یک هتل ذکر شده است و از آنها برای اهداف مالیاتی استفاده می کنند. خرید FF&E زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت خصوصی و یا دولتی برای اجرای فیزیکی دفتر و یا بخشهای دیگر هتل، پس از بکار گرفتن طراحان داخلی، پیمانکاران و معماران، اقدام به تهیه این تجهیزات از بازار نماید.

ایجاد شده: امروز       آخرین ویرایش: امروز
تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ مالیات اشغال هتل

تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ مالیات اشغال هتل

🔴 مالیات اشغال هتل (Hotel Occupancy Tax ( HOT ))  مالیاتی که توسط دولت‌های محلی و ایالتی در ایالات متحده تعیین می‌شود. این مالیات برای اقامت در هر شب در هتل وضع می‌شود.  این مالیات بر اجاره اتاق‌هایی است که بر اساس شهر، بخش، ایالت و یا کشور ممکن است تعیین شود. این امر به طور کلی به دلیل قیمت اقامتگاه‌ها یا هرگونه هزینه اضافی مانند نظافت یا میهمان اضافی است.  مالیات اشغال گاهی‌ با نام‌های مالیات محل اقامت، مالیات اتاق، مالیات فروش، مالیات گردشگری یا مالیات هتل نیز نامیده شود.  این مالیات مانند سایر مالیات‌ها به عنوان راهی برای افزایش درآمدهای دولت ایجاد شده است.  البته دولت‌های ایالتی و محلی در آمریکا به جای افزایش مالیات بر ساکنان محلی، برای مسافران و افراد غیر بومی مالیات وضع کرده‌اند. برای مثال مسافران هنگام اقامت در شهر نیویورک، برای یک سوئیت متوسط   که قیمت آن ۲۵۰ دلار است باید ۳۷ دلار مالیات بپردازند که رقمی چشمگیر است.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ سیستم توزیع جهانی

تعریف مفاهیم مهم صنعت هتلداری ؛ سیستم توزیع جهانی

🔴 سیستم توزیع جهانی ( Global Distribution System ( GDS ))  سیستم‌های رزرواسیون متمرکز که توسط چندین شرکت بزرگ و آژانس مسافرتی برای رزرو چندین سرویس مرتبط با سفر از جمله اتاق‌های هتل، بلیط هواپیما و اتومبیل‌های اجاره‌ای استفاده می‌شود. مشتریان اصلی در GDS، آژانس‌های مسافرتی هستند. در GDS هیچ ظرفیتی تعریف نمی‌شود و تمام ظرفیت‌ها و موجودی‌های خود را از سیستم‌های رزرواسیون فروشنده ( مانند سیستم‌های ماهان، ایران ایر و ... ) می‌گیرد. سیستم GDS با استفاده از ارتباطی که با سیستم رزرواسیون دارد مستقیماً به پایگاه داده سیستم رزرواسیون مرکزی فروشنده متصل می‌شود. برای مثال زمانی که یک آژانس مسافرتی درخواست رزرو بلیط هواپیما از یک ایرلاین را می‌خواهد، GDS این درخواست را به سیستم رزرواسیون شرکت هواپیمایی ارتباط می‌دهد و ظرفیتی به صورت مستقیم بر روی GDS تعریف نمی‌شود. این امر باعث می‌شود که آژانس مسافرتی برای انتخاب و رزرو انواع بلیط‌های هواپیمایی، هتل و سایر خدمات مرتبط تنها به یک GDS متصل شود و بتواند از تمام فروشندگانی که بر روی شبکه GDS فعال می‌باشند، سرویس بگیرد.

ایجاد شده: سه روز قبل       آخرین ویرایش: سه روز قبل
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...