گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
سه‌شنبه، 28 اردیبهشت 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Tue, May 18, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری
صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری - تصویر 1

صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری

ایجاد شده: 13/اردیبهشت/1400       آخرین ویرایش: 13/اردیبهشت/1400

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز،  با رفع محدودیت‌های کرونایی افراد بیشتری‌ به رزرو آنلاین سفر و هتل‌ها می‌پردازند که برای کسب‌وکار تبلیغات گوگل بسیار عالی است و همزمان کارمندان گوگل از خانه کار می‌کنند و با پول این شرکت به سفر نمی‌روند و این موضوع نیز برای کسب‌وکار گوگل خوب است. شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است، در سه ماه‌ نخست سال میلادی جاری در هزینه‌های مربوط به تبلیغات، سفر و سرگرمی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶۸ میلیون دلار صرفه‌جویی کرد که عمدتا نتیجه خانه‌نشینی ناشی از کووید-۱۹ بود.

بر مبنای سالانه این میزان صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلار خواهد بود. در واقع آلفابت در گزارش سالانه‌ای که اوایل امسال منتشر کرد، اعلام کرد هزینه‌های تبلیغات و کمپین‌ها به میزان ۴/ ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرد، زیرا این شرکت هزینه‌ها را کاهش داد و کمپین‌ها را متوقف یا مجددا برنامه‌ریزی کرد و به‌دلیل پاندمی، برگزاری برخی از رویدادها را به شکل دیجیتالی تغییر داد. هزینه‌های سفر و سرگرمی کارمندان به میزان ۳۷۱ میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

 این صرفه‌جویی بسیاری از هزینه‌هایی که مربوط به استخدام هزاران کارمند بیشتر بود را جبران کرد و احتیاط بر اساس شرایط پاندمی به این شرکت اجازه داد با وجود افزایش ۳۴ درصدی درآمد، هزینه‌های بازاریابی و اداری خود را در سه ماه نخست ثابت نگه دارد. گوگل برای مزایایی مانند میزهای ماساژ، غذاهای تهیه شده و سرگرمی‌های شرکتی معروف است که الهام‌بخش عمده فرهنگ کار سیلیکون‌ولی شده است، اما اکثر کارکنان گوگل از مارس سال ۲۰۲۰ به‌صورت دورکاری و بدون دسترسی به این مزایا کار کرده‌اند. بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال گوگل قصد دارد از اواخر امسال کارمندانش را به دفتر بازگرداند. «روث پورات» مدیر مالی این شرکت به سرمایه‌گذاران اعلام کرد گوگل در حال برنامه‌ریزی یک مدل هیبریدی است و قصد دارد کارکنانش را در فضایی قرار دهد که فشردگی کمتری نسبت به گذشته دارد. پورات همچنین گفت: گوگل به سرمایه‌گذاری در مستغلات در سراسر جهان ادامه خواهد داد.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...