تشریفات

آموزشهای داخلی و خارجی در حوزه تشریفات هتلداری را میتوانید از این بخش پیگیری و مطالعه نمایید.


نکات میزبانی (قسمت پنجم)

نکات میزبانی (قسمت پنجم)

 10 نکته در مورد تبدیل شدن به یک میزبان بسیار موفق. با نکاتی که در این بخش و بخشهای آینده ارائه میکنیم، شما به عنوان مدیر میتوانید چک لیست خود را تشکیل دهید و در بالا بردن میزان رضایت مهمان های خود اقدامات مناسبی را انجام دهید. 5. توجه به جزئیات شما به عنوان یک میزبان برای اینکه بتوانید در حرفه خود همواره موفق باشید باید بتوانید توجه بسیار ویژه ای به جزئیات داشته باشید. جزئیات همان چیزهایی هستند که همیشه مورد توجه مهمانها قرار میگیرند. برای اینکه یک میزبان خاص باشید باید تمامی جزئیات را در نظر بگیرید. برای سهولت میتوانید همواره یک چک لیست در ذهن خود داشته باشید و یا سوالاتی را در این زمینه پاسخ دهید. سوالاتی همچون: آیا بشقاب ها باید پاک شوند؟   آیا لیوانها کاملا شفاف و بدون لک هستند؟ آیا فنجانها لب پر هستند؟ آیا قهوه به اطراف پاشیده است؟  آیا گلهای روی میز تازه هستند؟ آیا پارچه روی میز تمیز است؟ آیا کف سالن نیاز به توجه و تمیزکاری دارد؟

29/مهر/1397
نکات میزبانی (قسمت اول)

نکات میزبانی (قسمت اول)

میزبان 10 نکته در مورد تبدیل شدن به یک میزبان بسیار موفق.به عنوان مدیر یک هتل یا رستوران، آیا می دانید که بخش بزرگی از تجربه مهمان بستگی به تعامل وی با میزبان شما دارد؟ اگر پاسخ شما بله است، چرا یک چک لیست برای کارمندان بخش میزبانی در هتل یا رستوران خود ندارید؟ با نکاتی که در این بخش و بخشهای آینده ارائه میکنیم، شما به عنوان مدیر میتوانید چک لیست خود را تشکیل دهید و در بالا بردن میزان رضایت مهمان های خود اقدامات مناسبی را انجام دهید. 1. دانش منوچیزی آزاردهنده تر از این نیست که از میزبانی که برای گرفتن دستور غذایی به میز شما آمده بپرسید: "پیشنهاد ویژه شما چیست؟" و در جواب این پاسخ را دریافت کنید که: " نمیدانم! متاسفم! اجازه دهید فورا از سرآشپز بپرسم!!"این نشان دهنده آمادگی بسیار ضعیف، عدم توجه میزبان به منو و غذاهای موجود در آن، عدم اشراف کامل میزبان به حوزه کاری خود و بدترین نوع ایجاد ارتباط با  مهمان است.راه حل: هر روز پیش از زمان شیفت کاری خود تمامی منو را یکبار با همکاران رستوران و آشپزخانه چک کنید تا همواره آماده باشید.

13/مهر/1397
ارائه_سرویس (قسمت اول)

ارائه_سرویس (قسمت اول)

ارائه_سرویس (قسمت اول)         ارائه سرویس و خدمات در رستوران های حرفه ای سرو بر روی میزدر این روش، مشتری وارد محوطه شده و می نشیند. منو یا لیست غذا برای سفارش به او نشان داده شده یا تحویل می شود. سفارشات توسط پیشخدمت به سر میز برده می شود. سپس سرو بر روی میزی که با رومیزی پوشانیده شده است، انجام می گیرد. گونه های زیر، اشکالی از سرو و ارائه کردن هستند که در این گروه قرار می گیرند:سرویس انگلیسی: که از آن غالباً به عنوان سرویس میزبان نام برده می شود. چرا که میزبان نقشی فعال در ارائه سرویس دارد. پیشخدمت غذای درون دیس را به میزبان نشان داده و منتظر تایید او می شود. سپس پیشخدمت دیس را بر روی میز قرار می هد. میزبان می تواند مستقیماً غذا را در بشقاب مهمانان بکشد یا می تواند غذا را در بشقاب کشیده و به پیشخدمت اجازه دهد تا آن را سرو کند. برای سرو مجدد غذا برای مهمانان، پیشخدمت می تواند دیس غذا را اطراف مهمانان ببرد یا اینکه خود برای مهمانان غذا را سرو کند.سرویس فرانسوی: این سبک سرو کردن بسیار شخصی سازی شده است. غذا از آشپزخانه بر روی دیس و سینی ها، مستقیما بر روی میز قرار داده می شود. بشقاب ها در نزدیکی دیس قرار داده می شود تا مهمانان، خود غذا را سرو کنند.سرویس نقره: میز برای سرو پیش غذا، سوپ، غذای اصلی و بشقاب دسر در ظروف نقره استرلینگ، آماده می شود. غذا در سینی های در دار نقره و در آشپزخانه قرار داده می شود، این غذاها در رستوران، با استفاده از وارمِر یا نگه داری در محلی گرم، تازه و داغ می مانند. بشقاب ها در جلوی مهمانان قرار داده می شود. سپس پیشخدمت در سینی ها را برداشته و غذا را برای تایید به میزبان نشان می دهد. او برای هر یک از مهمانان و با استفاده از قاشق و چنگال مخصوص، غذا را سرو می کند. تمامی غذا ها در ظروف نقره و با استفاده از تزئیناتی زیبا، ارائه می شوند.

9/مهر/1397
 
کمی منتظر بمانید...