اخبار داخلی
تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینا

تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینا

به گزارش هتل‌نیوز  "مهر طلب" رئیس حوزه قضایی شهرستان رودبار قصران به تشریح عملکرد این حوزه قضایی در زمینه رفع تصرفات اراضی غیرمجاز و آخرین وضعیت تخریب هتل معروف در بستر رودخانه جاجرود یعنی هتل "آرینا" پرداخت. رئیس حوزه قضایی رودبار قصران در رابطه با پرونده هتل "آرینا" اظهار داشت: دستگاه قضایی از همان ابتدای تشکیل پرونده با قدرت وارد شد و تمامی تذکرات لازم را به سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط داد. "مهر طلب" ابراز داشت: پس از کش و قوس‌های فراوان، این پرونده در کمیسیون 99 شهرداری بررسی و حکم سه طبقه هتل صادر و مبلغی هم به عنوان جریمه نقدی برای مالک در نظر گرفته شد.  وی افزود: پس از شکایت مالک نسبت به این رای، دیوان عدالت اداری در سال 94 حکم کمیسیون شهرداری را تائید کرد و بر اساس قانون باید سه طبقه از این هتل تخریب شود. وی در خصوص عدم اجرای این حکم گفت: پاسخ این سوال را باید از مدیران و مسئولان ذی‌ربط جویا شد که چرا پس از این همه مدت هنوز نسبت به اجرای حکم اقدامی نکرده‌اند. وی افزود: اجرایی این حکم وظیفه دستگاه قضایی نیست زیرا اجرای آرای کمیسیون ماده 99 شهرداری به وزارت کشور، فرمانداری و بخش‌داری‌ها مربوط است. رئیس حوزه قضایی رودبار قصران، تصریح کرد: به عبارت دیگر حکم تخریب را کمیسیون 99 شهرداری صادر کرده و دردیوان عدالت اداری قطعی شده است پس اجرای آن در اختیار دادگستری نیست و وزارت کشور و مجموعه‌های تحت مدیریت آن باید مجری تخریب باشند.

29/آبان/1397
حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری امیدوار کننده است

حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری امیدوار کننده است

به گزارش هتل‌نیوز ، آئین افتتاح همزمان 5 پروژه گردشگری و سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی روز گذشته ( دوشنبه 28 آبان ) با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتر "حسن روحانی" رئیس‌جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس، برگزار شد. دکتر "حسن روحانی" در این مراسم از تلاش‌های جناب آقای "علی‌اصغر مونسان" در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تشکر کرد و اظهار داشت: استان آذربایجان غربی دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است و این اقدامات در استان بسیار مهم است. رئیس‌جمهور در ادامه به گزارش ارائه شده از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اشاره کرد و گفت: گزارشی که ارائه شد امیدوارکننده بود زیرا 43 هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری شده است. رئیس‌جمهور در ادامه افزود: از بخش خصوصی نیز تشکر می‌کنم. آثار تاریخی که در کشور وجود دارد و امکان‌پذیر است بایستی به بخش خصوصی واگذار شود تا هم از این آثار نگهداری و هم بهره‌برداری کنند.

29/آبان/1397
افراط مسئولان در هتل‌سازی و عدم توجه به سایر زیرساخت‌های گردشگری در استان قم

افراط مسئولان در هتل‌سازی و عدم توجه به سایر زیرساخت‌های گردشگری در استان قم

به گزارش هتل‌نیوز ، توجه به توسعه زيرساخت‌ها برای توسعه گردشگری بسیار ضروری است ولیکن در اين‌ بين برخي از مسئولان استان قم در زمينه تقويت زيرساخت‌ها صرفاً به موضوع هتل‌سازی توجه کرده و در توجه به ديگر ظرفيت‌ها موفق نبوده‌اند. از مصادیق بارز این موضوع می‌توان به وجود 35 هتل، 27 هتل‌آپارتمان، 55 میهمانپذیر، 170 خانه‌مسافر و 97 واحد مجتمع بین‌راهی اشاره کرد ولیکن با این وجود استان قم در برخی ایام سال مانند نوروز و مناسبت‌های مذهبی با کمبود تخت اقامتی مواجه است. از سوی دیگر، معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم در حالی از در دست احداث بودن 50 هتل جدید در سطح این استان خبر داده که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیش از 50 درصد از ظرفیت هتل‌های قم را خالی دانسته است و معتقد است احداث هتل‌های جدید در قم به هیچ عنوان منطقی نیست. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اظهار داشت: توجه صرف به هتل‌سازی در شهر قم دردی از ضعف بخش گردشگری آن کم نکرده و برای تقویت این بخش بایستی تدابیر لازم برای اقامت حداکثری مسافران و افزایش مدت ماندگاری آنان اندیشید.

28/آبان/1397
راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری با همکاری شرکت توسعه گردشگری و دانشگاه آزاد اردبیل

راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری با همکاری شرکت توسعه گردشگری و دانشگاه آزاد اردبیل

به گزارش هتل‌نیوز و در راستای دعوت استانداری اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، تفاهم‌نامه همکاری شرکت توسعه گردشگری ایران و دانشگاه آزاد اسلامی این استان با هدف مشارکت در راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری اردبیل در شهر سرعین، امضا شد. به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، این مرکز با هدف آموزش پرسنل مراکز ارائه خدمات گردشگری و تاسیسات گردشگری مانند هتل‌، رستوران، آژانس مسافرتی، مجموعه‌های پذیرایی، مجتمع‌های تفریحی توریستی، وسایل نقلیه و سایر فعالین حوزه گردشگری، فعالیت خواهد نمود. برنامه‌های آموزشی این مرکز در دوره‌های کوتاه ‌مدت و میان‌‌مدت، برگزار خواهد شد و به افراد دانش‌آموخته نیز گواهینامه معتبر ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است بر اساس اعلام شرکت توسعه گردشگری ایران، امکانات هتل لاله سرعین برای آموزش عملی در اختیار دانش‌آموختگان این دوره‌ها قرار خواهد گرفت.

28/آبان/1397
قطعی شدن حضور 5 کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس

قطعی شدن حضور 5 کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش هتل‌نیوز ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از قطعی شدن حضور پنج شرکت خارجی در دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس خبر داد و اظهار داشت: نمایشگاه‌ها و رویدادها به عنوان یک منبع مهم برای جذب گردشگر به حساب می‌آیند. "مصیب امیری" در نشست هماهنگی عوامل اجرایی نمایشگاه گردشگری پارس که با حضور رئیس، نمایندگان دفتار خدمات مسافرتی فارس، نمایندگان دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شیراز، استانداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار شد، اظهار داشت: حوزه گردشگری به عنوان یکی از محورهای رشد و توسعه اقتصاد محسوب می‌شود و فعالان بخش دولتی و خصوصی، موظف به حمایت از رویدادهای گردشگری برای دستیابی به اهداف اقتصادی آن هستیم. "امیری" با اعلام قطعی شدن حضور چند شرکت خارجی از کشورهای مالزی، امارات، سنگاپور، تایلند و هند، گفت: تلاش عوامل اجرایی بر این است که با نمایش هر چه بهتر توانمندی‌های حوزه‌های مختلف گردشگری ضمن رونق بیش از پیش این صنعت در استان، این نمایشگاه را مجددا در تقویم رویدادهای بین‌المللی سازمان جهانی گردشگری به ثبت برسانند. وی در ادامه گردشگری سلامت را یکی از محورهای اصلی برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس معرفی کرد و گفت: امیدواریم که بیمارستان‌های دارای بخش بین‌الملل با قدرت در این نمایشگاه حضور داشته باشند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از گردشگری مذهبی به عنوان یکی دیگر از محورهای این نمایشگاه یاد کرد و ابراز داشت: این نمایشگاه فرصتی مناسب برای رایزنی متولیان اماکن مذهبی شیراز با نمایندگان دیگر استان‌های کشور به خصوص نمایندگان شهرهای قم، مشهد و کشور عراق برای تبادل گردشگری مذهبی خواهد بود. لازم به ذکر است، دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس طی روزهای 21 الی 24 آذرماه سال جاری در شهر شیراز و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس، برگزار خواهد شد.

28/آبان/1397
تخفیف ویژه هتل‌های شیراز به مناسبت نمایشگاه گردشگری پارس

تخفیف ویژه هتل‌های شیراز به مناسبت نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش هتل‌نیوز  "حسن سیادتان" رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس طی روزهای 21 تا 24 آذرماه سال جاری از تخفیف 20 تا 40 درصدی هتل‌های شیراز طی مدت برگزاری این رویداد خبر داد. "حسن سیادتان" ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری پارس پس از چند سال وقفه در یکی دو سال گذشته و با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برگزار شده است که بستری برای رونق گردشگری و هتلداری است. "سیادتان" با اشاره به رویکرد اصلی برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس، گفت: امسال توجه به گردشگری سلامت به عنوان یکی از رویکردهای نوین در عرصه گردشگری، می‌تواند رونق بیشتری به گردشگری استان فارس دهد زیرا شیراز نیز در این زمینه جایگاه ویژه‌ای دارد. وی ارائه پکیج‌های ویژه گردشگران سلامت را یکی از راهکارها برای استفاده بیشتر هتل‌ها در این نوع گردشگری معرفی کرد و گفت: جامعه هتلداران استان فارس این آمادگی را دارد تا با همکاری بیمارستان‌های واجد شرایط، این امکان را برای گردشگران خارجی ایجاد کند. رئیس جامعه هتلداران استان فارس در پایان گفت: هتل‌ها در حال حاضر استفاده کمی از گردشگری سلامت می‌کنند در شرایطی که همکاری بیشتر میان متولیان امر و جامعه هتلداران می‌تواند سهم هتل‌های فارس از این حوزه را افزایش دهد.

27/آبان/1397
تشریح مشکلات صنعت هتلداری خراسان جنوبی توسط عضو جامعه هتلداران استان

تشریح مشکلات صنعت هتلداری خراسان جنوبی توسط عضو جامعه هتلداران استان

به گزارش هتل‌نیوز "مجید میرزایی" عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی و مدیر هتل جهانگردی بیرجند، اظهار داشت: با توجه به اینکه ضریب اشغال هتل‌های استان زیر 40 درصد در سال است که این مساله در حوزه هتلداری مانع ساخت و ساز و رونق، می‌شود. عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی، برنامه‌ریزی صحیح در راستای برگزاری همایش‌ها را راهکاری برای استفاده صحیح از ظرفیت هتل‌ها معرفی کرد و اظهار داشت: بر اساس سرانه دولت، مجموعه جهانگردی 100 هزار نفر در سال ظرفیت گردشگر بالقوه دارد که در سطح استان بایستی جذب شود. مدیر هتل جهانگردی بیرجند، استان خراسان جنوبی را در جذب این میزان از گردشگر ناتوان دانست و گفت: به دلیل مشکلات مربوط به حمل و نقل مانند لغو پروازها، بخش زیادی از این ظرفیت 100 هزار نفری علی‌رغم انجام برنامه‌ریزی‌های لازم از دست می‌رود. وی افزود: از سوی دیگر برگزاری همایش و سمینار در استان نیز جر دردسر چیز دیگری ندارد زیرا به خاطر نوع پوشش یک میهمان بایستی پاسخگوی اداره اماکن باشیم. اگر قرار است حوزه گردشگری فعال شود باید همه مسائل دیده شود. عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی یادآور شد: بخش گردشگری استان هیچ مشکلی در جذب و پذیرایی از گردشگران ندارد اما ورود گردشگران به استان با مشکل مواجه است که باید برای آن تدبیری اندیشید. "میرزایی" در ادامه به موضوع آموزش در صنعت هتلداری تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه‌های جامعه هتلداران استان این است که از دستگاه‌های اجرایی درخواست کنیم تا سمینارها و همایش‌های خود را در هتل‌ها برگزار کنند.

27/آبان/1397
صدور اخطار برای خانه‌های مسافر غیرمجاز در استان قم

صدور اخطار برای خانه‌های مسافر غیرمجاز در استان قم

به گزارش هتل‌نیوز  "حمید یزدانی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از شناسایی حدود 180 خانه‌مسافر غیرمجاز اسکان مسافران در این استان با بررسی و پیگیری کارشناسان و صدور اخطار اولیه به آنها، خبر داد. "حمید یزدانی" اظهار داشت: این تعداد خانه‌های اسکان غیرمجاز با بررسی و پیگیری کارشناسان این اداره کل و گزارش‌های مردمی شناسایی شده‌اند و در مرحله اول خطای کتبی برای ساماندهی این مراکز، صادر شده است. وی افزود: در صورت عدم همکاری این مراکز با کمک اداره اماکن نیروی انتظامی اقدام به پلمپ این واحدها خواهیم کرد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، افزود: واحدهای اقامتی مجاز، پروانه فعالیت از اداره کل میراث فرهنگی دارند و در غیر این صورت، خانه اسکان غیرمجاز محسوب می‌شوند. وی افزود: مراکز اقامتی غیرمجاز، استانداردهای لازم خدماتی، بهداشتی و ایمنی را رعایت نمی‌کنند و هیچ تضمینی از لحاظ امنیت و بهداشت ندارند.

27/آبان/1397
اجرای طرح استانداردسازی مراکز اقامتی استان اردبیل

اجرای طرح استانداردسازی مراکز اقامتی استان اردبیل

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان اردبیل، اظهار داشت: به منظور کیفی‌سازی خدمات در نظر داریم نسبت به استانداردسازی مراکز اقامتی اقدام کرده و نظارت جامع بر تمامی تاسیسات گردشگری داشته باشیم. "صغری فرشی" با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساماندهی تمامی واحدها و تاسیسات گردشگری از شمال تا جنوب استان، ابراز داشت: در راستای توسعه خدمات اقامتی از فعالیت خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در قالب ضوابط، استقبال می‌شود. به گزارش هتل‌نیوز ، وی با اشاره به اعطای تسهیلات با نرخ چهار درصد در مناطق مرزی و عشایر نشین نیز گفت: این تسهیلات به منظور راه‌اندازی اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی اعطا می‌شود زیرا رونق بوم‌گردی می‌تواند مانع از مهاجرت روستاییان شود و نسبت به تقویت ایمنی و اقتصاد در مرز نیز اثرات قابل توجهی به دنبال داشته باشد. وی در پایان گفت: فراهم نمودن زمینه لازم برای استفاده از مراکز گردشگری، می‌تواند مدت زمان ماندگاری مسافران را افزایش داده و منجر به ثروت‌آفرینی شود.

27/آبان/1397
جزئیات اقامت تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی قطر در هتل‌های ایران

جزئیات اقامت تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی قطر در هتل‌های ایران

به گزارش هتل‌نیوز ، عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر به تشریح جزئیات همکاری مشترک ایران و قطر در صورت 48 تیمی شدن رقابت‌های جام جهانی و اقامت تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها در هتل‌های کشور، پرداخت. "مهرداد مسعودی" در این خصوص، اظهار داشت: مذاکرات لازم میان مسئولان ایرانی و قطری در این خصوص انجام شده است تا درباره میزبانی و اسکان تیم‌ها و تماشاگران در ایران همکاری شود. وی ابراز داشت: مسئولان کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 قصد دارد تا این رویداد بین‌المللی را به صورت مشترک با همه کشورهای منطقه جشن بگیرند و بخشی از تماشاگران را در کشورهای کویت، امارات، بحرین، عمان و ایران اسکان دهند. مسئول ایرانی کمیته برگزاری جام جهانی 2022 قطر، تصریح کرد: جزیره کیش به مسئولان قطری پیشنهاد شده است که حتی از "دبی" نیز به قطر نزدیکتر است ولیکن همه چیز بستگی به نظر فیفا و موافقت این نهاد بین‌المللی با این طرح دارد. وی افزود: می‌توان در هریک از کشورهای عمان، امارات و ایران، چهار تیم حاضر در این مسابقات را اسکان داد. به عنوان مثال در ایران شهرهایی مانند شیراز و بوشهر و جزایر کیش و قشم برای این موضوع، مناسب هستند. وی در پایان گفت: در صورت میزبانی ایران از تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی 2022، پنجره‌ای برای رونق بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و دیگر مراکز گردشگری و توریستی باز می‌شود.

26/آبان/1397
در شرایط فعلی واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی غیرممکن است

در شرایط فعلی واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی غیرممکن است

به گزارش هتل‌نیوز ، رئیس جامعه هتلداران استان مازندران با انتقاد شدید از فعالیت اقامتگاه‌ها و میهمانسراهای دولتی، اظهار داشت: در شرایط فعلی، قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی با توجه به سودجویی‌ها و منفعت‌طلبی‌ها، غیرممکن است. "جمشید سلطان‌مرادی" ابراز داشت: در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها، آموزش و پرورش، بانک‌ها، وزارتخانه‌ها و ... در شهرها و استان‌های شناخته شده کشور دارای اقامتگاه‌هایی هستند. وی افزود: در استان مازندران، میزان اقامتگاه‌های دولتی از اقامتگاه‌های بخش خصوصی بیشتر است و کمر بخش خصوصی در این استان شکسته شده است. رئیس جامعه هتلداران استان مازندران در ادامه گفت: وجود چنین مشکلی به خود دولت برمی‌گردد که نمی‌خواهند قانون را اجرا کنند زیرا به ضرر آنها تمام می‌شود. وی تصریح کرد: مشکلی که قرار نیست برطرف شود قابل حل کردن نیز نیست چون کسانی که در راس وجود چنین اقامتگاه‌هایی قرار دارند، مخالف برچیده شدن اقامتگاه‌های دولتی‌اند.

26/آبان/1397
قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی شبیه به کاغذ پاره است / هتلداران بایستی دولت را تحت فشار بگذارند

قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی شبیه به کاغذ پاره است / هتلداران بایستی دولت را تحت فشار بگذارند

"حمایت میرزاده" عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بارها در خصوص قوانینی که آئین‌نامه اجرایی دارند ولیکن اجرا نمی‌شوند، انتقاد کرده‌ام و گفته‌ام این آئین‌نامه‌ها بیشتر شبیه به کاغذ پاره هستند. "حمایت میرزاده" ابراز داشت: قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی نیز از این قاعده مستثنی نست و اجرایی نمی‌شود. به گزارش هتل‌نیوز ، نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تا زمانی که برای قانون ارزشی قائل نشوند هر روز به تعداد قوانینی که اجرایی نمی‌شوند، اضافه خواهد شد. البته در شرایط موجود بخش خصوصی و هتلداری باید شخصا در زمینه این قانون اقدام کنند. وی افزود: هتلداران و صنوف وابسته بایستی دولت را در خصوص موضوع عدم فعالیت اقامتگاه‌های دولتی، تحت فشار بگذارند.  عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت اگر می‌خواهد در زمینه اقامتی فعالیت داشته باشد، بهتر است در نقاطی از کشور اقامتگاه راه‌اندازی کند که بخش خصوصی در آنجا ورود پیدا نکرده است زیرا با این کار هم به رونق گردشگری کمک خواهد کرد و هم به بخش خصوصی، ضربه‌ای وارد نخواهد شد. وی در پایان گفت: وجود اقامتگاه‌های دولتی در استان‌های شمالی، مشهد و ... تفکری جز سودجویی و نگاه اقتصادی ندارد.

26/آبان/1397
سیاست‌های غلط دولت‌های قبل در حوزه گردشگری به صنعت هتلداری لطمه زده است

سیاست‌های غلط دولت‌های قبل در حوزه گردشگری به صنعت هتلداری لطمه زده است

بازرس جامعه هتلداران ایران، اظهار داشت: استان‌های شمالی مانند مازندران، گیلان و اردبیل به دلیل نزدیکی به مرکز، جزو مقاصد مهم گردشگری در کشور به حساب می‌آیند و بایستی با تدوین برنامه‌های هدفمند از پتانسیل‌ این استان‌ها در راستای توسعه گردشگری، بهره برد. "جعفر بذری" با اشاره به اهمیت هتل‌ها و مراکز اقامتی به عنوان زیرساخت‌های اصلی در حوزه گردشگری کشور، ابراز داشت: سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در زمینه احداث هتل در استان‌های شمالی، نقش بسزایی در توسعه صنعت گردشگری کشور ایفا می‌نماید. به گزارش هتل‌نیوز ، مدیرعامل جامعه صنفی تاسیسات اقامتی استان اردبیل در ادامه گفت: با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی مسئولین گردشگری کشور در گذشته، صنعت هتلداری هم‌اکنون دچار مشکلات زیادی شده است و فعالان این صنف علی‌رغم سرمایه‌گذاری سنگین در زمینه زیرساخت‌های اقامتی نتوانسته‌اند بهره‌ای ببرند. وی افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بایستی دیدگاه خود نسبت به صنعت هتلداری را تغییر دهد و در راستای رفع مشکلات این صنعت، گام بردارد. عضو هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران، گفت: وجود مراکز اقامتی غیرمجاز مانند خانه‌های مسافر، سالهاست که از مشکلات اصلی صنعت هتلداری و هتلداران به حساب می‌آید که ناشی از سیاست‌های دولت‌های قبلی و مسئولین وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. وی با اشاره به عدم توانایی هتلداران با خانه‌های مسافر، گفت: دولت بایستی از مراکز اقامتی رسمی که با سرمایه‌گذاری کلان در پی کارآفرینی هستند، حمایت کند.  وی در پایان گفت: چنانچه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص مشکلات و دغدغه‌های هتلداران چاره‌ای نیندیشد با توجه به نوسانات ارزی که وجود دارد، صنعت هتلداری با چالش جدی مواجه خواهد شد.

24/آبان/1397
هیچ یک از هتلداران کشور با دو نرخی شدن قیمت‌ها مخالف نیست / در امور مربوط به هتلداران دخالت نکنید

هیچ یک از هتلداران کشور با دو نرخی شدن قیمت‌ها مخالف نیست / در امور مربوط به هتلداران دخالت نکنید

دبیر جامعه هتلداران ایران در گفتگو با خبرنگار هتل‌نیوز ، اظهار داشت: موضوع دو نرخی شدن قیمت خدمات گردشگری امری متداول در تمامی کشورهای دنیاست و در ایران نیز دارای سابقه و مانند سایر کشورها صرفا مختص به هتل‌هاست و به سایر حوزه‌های مرتبط با صنعت گردشگری مانند رستوران‌ها، حمل و نقل و ... تعمیم داده نمی‌شود. به گزارش هتل‌نیوز "کامیار اسکندریون" با انتقاد شدید نسبت به اظهارات مطرح شده از سوی رئیس جامعه تورگردانان ایران در خصوص موضوع دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها، ابراز داشت: شخص آقای "پورفرج" که در زمینه تورهای خارجی فعالیت دارند کاملا به این موضوع واقف هستند که ارزی شدن قیمت هتل‌ها برای گردشگران خارجی به هیچ عنوان تضعیف پول ملی نیست و بالعکس نوعی ارزآوری برای کشور نیز به حساب می‌آید. رئیس جامعه هتلداران استان زنجان، تصریح کرد: کاهش ارزش پول ملی زمانی روی می‌دهد که هموطنان به شکل تورهای گردشگری از کشور خارج می‌شوند و از طرف این دوستان دلار و یورو دریافت می‌شود. وی افزود: اگر با دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها، سایر صنوف گردشگری مانند آژانس‌ها و تورگردانان دچار مشکل می‌شوند، بهتر است تا مدیریت خود را بهبود ببخشند تا این اتفاق برای آنها رخ ندهد. این درست نیست که از سرمایه هتل‌ها برای کسب درآمد خود استفاده کنید. دبیر جامعه هتلداران ایران در رابطه با افزایش نرخ هتل‌ها نیز گفت: بر خلاف اظهارات مطرح شده از سوی رئیس جامعه تورگردانان، هتل‌ها فقط یکبار در سال و آن هم بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش نرخ دارند. در نتیجه این اظهارات خلاف واقع و غیر منطقی است. وی ادامه داد: هیچ یک از هتلداران کشور با موضوع دو نرخی شدن قیمت مراکز اقامتی مخالف نیست و هیات‌مدیره جامعه هتلداران نیز از حمایت کامل هتلداران سراسر کشور برخوردار است. وی در پایان گفت: سیاست جامعه هتلداران ایران عدم دخالت بر فعالیت‌های سایر صنوف گردشگری است و در مقابل به این دوستان اثبات شده!!! نیز پیشنهاد می‌شود تا از هر گونه دخالت در امور مربوط به هتلداران بپرهیزند و نظارت و کنترل بیشتری بر روی نرخ‌ تورهای خارجی داشته باشند.

24/آبان/1397
 اظهارات جنجالی رئیس جامعه تورگردانان علیه هتلداران در رابطه با دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها

اظهارات جنجالی رئیس جامعه تورگردانان علیه هتلداران در رابطه با دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها

به گزارش هتل‌نیوز  و به نقل از خبرگزاری ایلنا، رئیس جامعه تورگردانان ایران در رابطه با موضوع دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها و مراکز اقامتی کشور، اظهار داشت: اگر به کشورهای مختلف جهان نگاه کنید، متوجه می‌شوید که چنین موضوعی اصلا نمی‌تواند روی دهد زیرا همه در تلاش هستند تا با واحد پول خودشان معامله کنند. برای مثال اگر در هتل‌های دبی اقامت داشته باشید، بایستی نرح اقامت را به درهم بپردازید و یا اینکه پول خود را به درهم تبدیل کنید. "ابراهیم پورفرج" ابراز داشت: با دو نرخی کردن قیمت هتل‌ها برای گردشگران خارجی، واحد پول خودمان را نابود و دلار آمریکا را رونق خواهیم داد و این بر خلاف گفته‌های رئیس‌جمهور مبنی بر جنگ اقتصادی با غرب و آمریکاست زیرا اسلحه در جنگ اقتصادی، واحد پول کشورهاست. "پورفرج" با تاکید مجدد بر استفاده از واحد پول ملی، گفت: اگر قانون دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها عملیاتی شود، آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی با مشکل جدی مواجه می‌شوند زیرا هزینه گردشگران خارجی که توسط آنها به ایران می‌آیند، به صورت نقدی پرداخت نشده و طبعا بهای دلاری مورد تقضای هتلداران، موجود نیست. بنابراین اگر هتلداران توقع گرفتن دلار از گردشگران خارجی را داشته باشند قطعا با مشکل بزرگی مواجه خواهیم شد. وی افزود: متاسفانه هتلداران متوجه نیستند که با این کار همه چیز را تعطیل می‌کنند زیرا سایر فعالان صنعت گردشگری از جمله رستوران‌ها، موسسات حمل و نقل و ... نیز از گردشگران خارجی دلار طلب خواهند کرد و بایستی به تدریج با واحد پول ملی خود، خداحافظی کنیم و به دستور هتلداران واحد پول خودمان را به دلار تبدیل کنیم. رئیس جامعه تورگردانان ایران، تصریح کرد: این حرف‌ها بی‌ربط و بی‌مورد است زیرا همین الان نیز نرخ هتل‌ها به شدت گران است و هتل‌ها هر سال نرخ خود را 20 تا 30 درصد افزایش می‌دهند. وی افزود: هتل‌ها به طور کلی دو بار در سال نرخ‌های خود را افزایش می‌دهند و بر همین اساس قیمت‌ها از سه سال گذشته بین 50 تا 60 درصد افزایش داشته و حتی تخفیف‌ها نیز قطع شده است. اگر دوستان از هتلداری منفعتی نمی‌برند باید مدیریت خود را درست کنند و ببینند که چرا منافع ندارند. رئیس جامعه تورگردانان ادامه داد: چرا کسانی که می‌گویند از هتلداری سودی نمی‎بریم، چندمین هتل‌های خود را افتتاح کرده‌اند؟ این عزیران با چه پولی اقدام به ساخت هتل‌های دیگر می‌کنند؟ قسط بانک‌های خود را چگونه می‌پردازند؟ وی گفت: بسیاری از هتلداران با دو نرخی شدن قیمت‌ها مخالف هستند و ارز گرفتن را درست نمی‌دانند. در حقیقت این جو سازی از سوی یکی از عزیزان است که می‌خواهد از این طریق خود را به هتلداران اثبات کند وگرنه سیاست پولی کشور این اجازه را نمی‌دهد.

24/آبان/1397
دیدار فرماندار با اعضای هیات‌مدیره جامعه هتلداران قشم

دیدار فرماندار با اعضای هیات‌مدیره جامعه هتلداران قشم

فرماندار قشم در دیدار با اعضای هیات‌مدیره جامعه هتلداران، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های اولیه مراکز اقامتی به عنوام بخش مهمی از زنجیره گردشگری به بهترین شکل ممکن، فراهم شود. به گزارش هتل‌نیوز ، وی ضمن تاکید بر تامین به موقع کپسول گاز برای اعضای جامعه هتلداران، گاز را یکی از منابع حیاتی فعالیت مراکز اقامتی، عنوان کرد و تاخیر در تامین آن را موجب بروز خسارت دانست. "علیرضا نصری" در ادامه به شروع فصل گردشگری در این جزیره اشاره کرد و از معاون برنامه‌ریزی فرمانداری درخواست کرد تا همکاری‌های لازم با مراکز اقامتی در راستای رفع نیازهای هتلداران در تمامی ادارت و نهادهای شهرستان بعمل آید. در ادامه این نشست، مدیرعامل جامعه هتلداران جزیره قشم نیز گفت: جزیره قشم دارای 78 مرکز اقامتی یک تا چهار ستاره است که طی چند روز گذشته با کمبود و افزایش قیمت کپسول‌های گاز مواجه شده‌اند. "عبدالباسط رضوانی" با اشاره به اینکه یک هتل چهار ستاره روزانه دو کپسول 60 کیلویی گاز مصرف دارد از پیگیری فوری فرماندار برای رفع این مشکل، قدردانی کرد.

24/آبان/1397
احداث هتل در محدوده غار علیصدر خطری برای ثبت جهانی در یونسکو

احداث هتل در محدوده غار علیصدر خطری برای ثبت جهانی در یونسکو

به گزارش هتل‌نیوز ، عملیات ساخت هتل در عرصه غار "علیصدر" نه تنها متوقف نشده بلکه هم‌اکنون دو طبقه بالاتر از مجوز اولیه‌ای که صادر شده بود نیز در حال احداث است و این اقدام قطعا مانع ثبت جهانی این محوطه در یونسکو خواهد شد. "حسین زندی" فعال میراث فرهنگی استان همدان در این خصوص، اظهار داشت: مجوز ساخت این هتل بایستی توسط بخشدار صادر شود و ظاهرا بخشدار نیز در این کار با مالک هتل همراه است زیرا عملیات‌های عمرانی در روستاها باید با مجوز بخشداری و فرمانداری هماهنگ شوند و سازمان میراث فرهنگی نتوانسته جلوی کار را بگیرد. وی ابراز داشت: حدود سه سال پیش و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی میراث فرهنگی استان، اجرای این طرح متوقف شد اما با اعتراض‌های مالک بار دیگر عملیات احداث هتل آغاز شد که البته قبلا ارتفاع پایین‌تری داشت و هم‌اکنون حتی دو طبقه بالاتر از ارتفاع مصوب در حال ساخت است. "زندی" تصریح کرد: هتل مذکور در فاصله 40 متری از غار "علیصدر" در حال ساخت است و این یعنی هر کس بخواهد از غار دیدن کند، باید از کنار هتل بگذرد.  وی در پایان گفت: غار "علیصدر" یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های ثبت جهانی بود که همه آن را می‌شناسند اما همین دست‌کاری‌ها و کارهایی مانند هتل‌سازی مسلما جلوی ثبت جهانی این محوطه را می‌گیرد.

23/آبان/1397
برگزاری اجلاس جهانی گردشگری نگاه رسانه‌های دنیا را به ایران معطوف کرد

برگزاری اجلاس جهانی گردشگری نگاه رسانه‌های دنیا را به ایران معطوف کرد

نایب‌رئیس جامعه هتلداران ایران در حاشیه چهلمین اجلاس سراسری سازمان جهانی گردشگری، اظهار داشت: حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و 80 عضو وابسته این سازمان، نگاه رسانه‌های جهان را به ایران و همدان معطوف کرد. "شهرام شیروانی" با ابراز خوشحالی از برگزاری نشست سازمان جهانی گردشگری در شهر "همدان" ابراز داشت: در چند سال گذشته زیرساخت‌های گردشگری استان همدان رشد قابل توجهی داشته است و همین موضوع باعث شده تا بتواند در میزبانی از گردشگران، سنگ تمام بگذارد. به گزارش هتل‌نیوز ، رئیس جامعه هتلداران استان همدان به برگزاری جلسه اعضای هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه این اجلاس، اشاره کرد و گفت: در این جلسه مسائل و مشکلات هتلداران، مطرح و تصمیمات خوبی اتخاذ شد. مدیرعامل گروه هتل‌های باباطاهر در ادامه گفت: در حال حاضر همدان این ظرفیت را دارد تا میزبان شایسته‌ای برای اجلاس‌ها و جشنواره‌های ملی و بین‌المللی باشد و از سوی دیگر برگزاری اجلاس جهانی گردشگری و رویداد همدان 2018 نیز فرصت مغتنمی بود تا همدان به عنوان یک مقصد گردشگری، معرفی شود. وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و تبلیغات حلقه مفقوده صنعت گردشگری است نیاز است روند شکل گرفته در ماه‌های اخیر با جدیت دنبال شود.

22/آبان/1397
واکنش مدیرعامل مجموعه هتل‌های اسپیناس به حواشی مربوط به سالن "رویال هال" هتل اسپیناس پالاس تهران

واکنش مدیرعامل مجموعه هتل‌های اسپیناس به حواشی مربوط به سالن "رویال هال" هتل اسپیناس پالاس تهران

مدیرعامل مجموعه هتل‌های "اسپیناس" در واکنش به اخبار و حواشی مطرح در خصوص سالن "رویال هال" هتل اسپیناس پالاس تهران، اظهار داشت: با توجه به دغدغه و علاقه‌ای که به فرهنگ و هنر دارم به جای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور و حوزه‌های تورم‌زا، سرمایه‌ام را در هنر هزینه کرده‌ام و بنابراین نباید انگ‌هایی مانند لاکچری به ما زده شود. "علی‌اصغر امیری" اظهار داشت: پیش‌نیاز توسعه فرهنگی، احداث واحدهای اقامتی و سالن‌های مجهز در هر کشوری است و در ایران نیز برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی باید امکاناتی در کشور برای جوانان فراهم شود که فرضا برای دیدن کنسرت در یک سالن مجهز، مجبور به رفتن خارج از کشور نشوند. به گزارش هتل‌نیوز، وی گفت: تلاش کرده‌ایم تا در کنار هتل، یک سالن چند منظوره بسازیم و در واقع به افزایش ظرفیت فضاهای فرهنگی و علمی کشور، کمک کنیم. در واقع نگاه ما به احداث این سالن به هیچ عنوان بحث تجاری نبوده است زیرا می‌توانستیم به راحتی در بازارهای سودآورتری، سرمایه‌گذاری کنیم. مدیرعامل گروه هتل‌های "اسپیناس" تصریح کرد: با احداث این سالن هم به عموم مردم برای استفاده فرهنگی و هنری کمک کرده‌ایم و هم از صاحبان صنعت و هنر دعوت کرده‌ایم تا این سالن که یک پله از استانداردهای ساخت و ساز در کشور بالاتر است را در اختیارشان قرار دهیم.

22/آبان/1397
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1
 
کمی منتظر بمانید...