گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
شنبه، 22 خرداد 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Sat, Jun 12, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / ۲۸ میلیارد یورو کمک فرانسه به گردشگری
۲۸ میلیارد یورو کمک فرانسه به گردشگری - تصویر 1

۲۸ میلیارد یورو کمک فرانسه به گردشگری

ایجاد شده: 26/اردیبهشت/1400       آخرین ویرایش: 26/اردیبهشت/1400

کمک‌های دولت فرانسه، کشوری با بیشترین تعداد گردشگر در دنیا، به بخش گردشگری در دوران پاندمی کرونا به ۲۸ میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز و به نقل از ایسنا، فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که بیشتر درگیری با  همه‌گیری کووید ۱۹ را داشت. صنعت گردشگری یکی از بخش‌های مهمی است که چرخ‌های اقتصادی این مملکت را همیشه می چرخاند. دویچه وله به نقل از ژان باتیست لموین ـ وزیر  گردشگری فرانسه ـ اعلام کرد که کمک‌های دولت این کشور به بخش گردشگری در دوران شیوع ویروس کرونا به ۲۸ میلیارد یورو رسیده است.

لموین افزود: به دلیل کاهش ورود گردشگر خارجی به فرانسه ضرر زیادی در این بخش وجود به‌وجود آمده است، به طوری که در سال ۲۰۲۰ به دلیل بحران کرونا ۶۰ میلیارد یورو درآمد گردشگری این کشور کاهش یافت.

" مهدی عباسی " کارشناس گردشگری، در این‌باره گفت: فرانسه کشوری که بیشترین گردشگر دنیا را دارد، صنعت گردشگری‌اش بیشترین نقش را در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند. طبق داده‌های سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) در سال ۲۰۱۸، بخش گردشگری و هزینه‌های مربوط به این بخش سهم ۷ درصدی در تولید ناخالص داخلی فرانسه را داشته است. در حالی که آمار رسمی کارکنان فعال در بخش گردشگری که به طور مستقیم در این بخش استخدام شده بودند ۱.۴ میلیون نفر قید شده است، ولی با احتساب افرادی که به صورت غیررسمی فعالیت می‌کنند این رقم به ۲ میلیون نفر هم می‌رسید.

او یادآور شد: فرانسه با ۸۹.۴ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۸ رکورد زد. بیش از ۴۰ میلیون گردشگر تنها در سال ۲۰۱۸ از پاریس بازدید کرده بودند. این کشور قبل از شروع پاندمی کرونا برای سال ۲۰۲۰ هدف‌گذاری کرده بود که ۱۰۰ میلیون گردشگر را جذب خواهد کرد.

این کارشناس گردشگری اضافه کرد: بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حالی که تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه بیش از ۵.۶۸ میلیون نفر بود، حدود ۱۰۵ هزار نفر در این بیماری همه‌گیر جان خود را از دست دادند. فرانسه پس از ایالات متحده آمریکا، هند و برزیل چهارمین کشور با بیشترین تعداد موارد مبتلا در جهان است.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...