گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
شنبه، 6 آذر 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Sat, Nov 27, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / فروش مبلمان ایرباس بازنشسته هواپیمایی امارات
فروش مبلمان ایرباس بازنشسته هواپیمایی امارات - تصویر 1

فروش مبلمان ایرباس بازنشسته هواپیمایی امارات

ایجاد شده: 11/آبان/1400       آخرین ویرایش: 11/آبان/1400

شرکت هواپیمایی امارات، مالک بزرگ‌ترین ناوگان هواپیماهای مسافربری ایرباس اِی۳۸۰ در جهان، قصد دارد نخستین جت دو طبقه از این نوع را که حالا بازنشسته شده است، در امارات متحده عربی بازیافت کند و بخش‌هایی از آن را به‌عنوان مبلمان و یادگارهای مربوط به صنعت هوانوردی به فروش بگذارد. این شرکت قصد دارد که با این کار، تاثیر زیست‌محیطی اسقاط هواپیما و میزان زباله ارسالی به محل دفن زباله را کاهش دهد.

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز و به نقل از روزنامه اماراتی «نشنال»، این شرکت هواپیمایی روز دوشنبه، دهم آبان‌ماه، اعلام کرد که قسمت بار (محل فروش نوشیدنی‌های الکلی) و دیگر بخش‌های کابین هواپیما، ماه‌های آینده، در قالب مبلمان، یادگاری‌های مربوط به هوانوردی و اقلام قابل استفاده دیگر به فروش گذاشته می‌شود. بخشی از سود فروش این اجزا در اختیار «بنیاد هواپیمایی امارات»، سازمان خیریه مرتبط با این شرکت هواپیمایی، قرار می‌گیرد.

" سر تیم کلارک " مدیر شرکت هواپیمایی امارات، تصمیم اعلام‌شده را راه‌حلی زیبا و مناسب برای بازنشستگی این هواپیما دانست و گفت: «از طریق این ابتکار، مشتریان و طرفداران ما می‌توانند بخشی از تاریخ هوانوردی را با خود به خانه ببرند و در عین حال، ضمن جلوگیری از فرستادن مواد ارزشمند به محل دفن زباله‌ها، از طریق بنیاد هواپیمایی امارات، در یک فعالیت خیریه مشارکت کنند.»

هواپیماهای جتی که اصطلاحا بازنشسته می‌شوند و دیگر پرواز نمی‌کنند، معمولا به‌مدت طولانی در انبار نگهداری می‌شوند یا برای جدا کردن و استفاده بعضی قطعاتشان در هواپیماهای دیگر اسقاط می‌شوند و گاهی هم در اختیار شرکت‌های ویژه بازیافت هواپیما قرار می‌گیرند. به گفته تحلیلگران حوزه هوانوردی، با افزایش چشمگیر تعداد هواپیماهای قابل اسقاط در طول دوران همه‌گیری کرونا، بازار جهانی بازیافت جت روندی روبه رشد را طی می‌کند.

پس از زمین‌گیر شدن سراسری صنعت هوانوردی و خطوط هوایی به‌علت همه‌گیری جهانی کرونا و توقف چندماهه پروازها در سراسر جهان، با رفع تدریجی محدودیت‌های تردد، هواپیمایی امارات بخش زیادی از ناوگان هواپیماهای ایرباس اِی۳۸۰ موسوم به «سویرجامبو» را به آسمان بازگردانده است، اما تعدادی از این هواپیماهای مسافربری چهارموتوره هم بازنشست شده‌اند و دیگر به کار باز نخواهند گشت.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...