گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Thu, Jul 29, 2021
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / سایه خاموشی بر صنعت هتلداری استان خراسان رضوی
سایه خاموشی بر صنعت هتلداری استان خراسان رضوی - تصویر 1

سایه خاموشی بر صنعت هتلداری استان خراسان رضوی

ایجاد شده: 26/تیر/1400       آخرین ویرایش: 26/تیر/1400

به گزارش هتل نیوز و به نقل از شهرآرا، " امیر سزاوار " رئیس جامعه هتلداران خراسان رضوی، با اشاره به اینکه قطعی برق هتل‌های مشهد بدون روند کارشناسی صورت گرفت، گفت: شرکت توزیع نیروی برق ابلاغیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه برق هتل‌هایی که مصرف بیشتری دارند، قطع شود. متاسفانه این اقدام ضربه زیادی به صنعت هتلداری مشهد زد.

امیر سزاوار با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مسافران خارجی، رزرو هتل خود را برای عید قربان لغو کرده اند، بیان کرد: ضریب اشغال هتل‌های مشهد در این فصل از سال، باید تا ۹۵ درصد باشد، اما اکنون کمتر از ۳۰ درصد است. وی اظهار کرد: امسال با وجود تداوم وضعیت کرونا، در پیش بودن تعطیلات عید قربان در کشور‌های عربی سبب شده بود تقاضا برای رزرو هتل‌ها در مشهد افزایش بیابد. همچنین تا قبل از قطعی برق، ضریب اشغال هتل‌های مشهد به بیش از ۵۰ درصد رسیده بود.

اما قطعی برق درکنار شیوع کرونا سبب شد ضریب اشغال هتل‌های شهر به ۳۰ درصد کاهش بیابد، این درحالی است که پیش بینی می‌کردیم امسال وضعیت هتلداران بهتر از سال گذشته باشد. وی بیان کرد: هرچند باید در تیر و مرداد تا ۹۰ درصدی ظرفیت هتل‌ها پر شود، در شرایط کنونی اشغال ۵۰ تا ۶۰ درصد هم برای ما پذیرفتنی بود که قطعی برق سبب شد این مسئله محقق نشود.

وی با اشاره به انتشار اخباری در کشور‌های همسایه درباره قطعی برق در ایران و مشهد بیان کرد: هیچ مسافر خارجی حاضر نیست به کشوری سفر کند که چندین ساعت برق نداشته باشد. وقتی این شایعه می‌پیچد که هتل‌های مشهد برق ندارند و هوا گرم است و وسایل سرمایشی کار نمی‌کنند، رغبتی برای سفر در آن‌ها باقی نمی‌ماند. قطعی برق درست در زمان تعطیلات طولانی مدت عید قربان کشور‌های اسلامی رخ داد و این مسئله زیان هتلداران مشهدی را دوچندان کرد.

سزاوار گفت: بعد از اینکه چندبار برق را قطع کردند، با استانداری صحبت کردیم و مشکلات تاحدی برطرف شد، ولی متاسفانه، چون برق صنایع را شرکت توزیع نیروی برق قطع می‌کند، با تحلیل خودش هتل‌ها را نیز جزو صنعت می‌داند و این درصورتی است که برخی مواقع که ما می‌گوییم جزو صنعت هستیم، این موضوع را قبول نمی‌کنند، اما وقتی کار به قطعی برق می‌رسد، هتل‌ها نیز جزو صنایع محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه قطعی برق به تاسیسات گردشگری ضربه جبران ناپذیری وارد کرد، افزود: برخی هتل‌ها مجبور شدند هزینه زیادی را صرف ترمیم خسارت‌های واردشده به تاسیسات خود کنند. رئیس جامعه هتلداران خراسان رضوی بیان کرد: صنعت گردشگری استان و مشهد با حداقل نیرو اداره می‌شود و حتی از استاندارد‌ها هم کمتر نیرو دارند؛ چون هزینه‌ها و درآمد‌ها با هم همخوانی ندارد. وی گفت: از ۱۰۰ درصد هتل‌های مشهد حدود ۶۰ درصد بازگشایی شده اند و این اقدام به دلیل وعده‌های وزارت بهداشت بود که می‌گفتند از ابتدای خرداد واکسیناسیون گسترده شروع می‌شود، اما همچنان ۴۰ درصد هتل‌ها از اسفند سال ۹۸ تاکنون، بازگشایی نشده اند و این ۶۰ درصد هم با ضریب اشغال بسیار ناچیزی کار می‌کنند.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...