گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
پنجشنبه، 9 بهمن 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Thu, Jan 28, 2021
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه‌اندازی شد
سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه‌اندازی شد - تصویر 1

سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه‌اندازی شد

ایجاد شده: 9/تیر/1399       آخرین ویرایش: 9/تیر/1399

به گزارش هتل‌نیوز، مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت گردشگری از راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری، خبر داد و اظهار داشت: با راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری امکان برگزاری کلیه دوره‌های کوتاه‌مدت  و تخصصی گردشگری برای هموطنان سراسر کشور فراهم شده است.  

"زاهد شفیعی" ضمن اعلام این خبر، ابراز داشت: با توجه به تاکید وزیر مبنی بر تمرکز به آموزش‌های مجازی در شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا، راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی در دستور کار معاونت متبوع قرار گرفت تا به واسطه آن بستری مجازی و مطمئن برای کلیه فراگیران از سراسر کشور و نیز اساتید و موسسات آموزشی گردشگری فراهم شود.

"شفیعی" ادامه داد: از این رو هم‌اکنون برگزاری و اجرای دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری از جمله راهنمایان تور فرهنگی، طبیعت‌گردی، زمین - گردشگری و مدیریت فنی بند "ب" به صورت مجازی برای هموطنان سراسر کشور مهیا شده است.  

وی تاکید کرد: آموزش مقوله‌ای تعطیل نشدنی، مستمر و پویاست و ضرورت دارد در تمامی شرایط حفظ و برقرارباشد. آموزش گردشگری نیز از این امر مستثنی نیست و نیروی انسانی شاغل در این صنعت نیازمند به همگام‌سازی و بازنگری مهارت‌ها و آموخته‌های خود حتی در شرایط غیر‌عادی و حادی مانند شیوع کروناست.

مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت گردشگری در ادامه گفت: استفاده از فرصت‌ها و امکانات ارتباطی از راه دور، همواره مدیران بخش گردشگری را به استفاده از فناوری‌های نو ترغیب کرده است اما به دنبال شیوع ویروس کرونا و ضرورت پرهیز از اجتماع مخاطبان در فضاهای بسته و محدود و نیز التزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی،  تسریع در بهره‌گیری از آموزش‌های مجازی را تشدید کرده است.

وی افزود: این موضوع همچنین انگیزه‌ و اهداف دیگری نظیر ضرورت توزیع امکانات و فرصت‌های‌ علمی و نیز رعایت توازن و عدالت آموزشی برای تمامی مناطق برخوردار و کمتر برخوردار کشور را مضاعف کرده است. 

این مقام مسئول در وزارت گردشگری تاکید کرد: در دفتر مطالعات آموزش گردشگری تلاش شد تا بحران موجود به فرصتی برای توسعۀ آموزش گردشگری تبدیل شود و با استفاده مغتنم از فرصت به دست آمده، فرایند آموزش گردشگری توسعه یابد.

وی تصریح کرد: در ایامی که فعالین گردشگری به علت مشکلات پیش آمده و منع سفر عملاً امکانی برای فعالیت گسترده نداشتند، سعی شد تا چارچوبی قابل قبول و راهگشا برای آموزش علاقه‌مندان صنعت گردشگری از یک سو و فعالین این صنعت از سوی دیگر فراهم آید.

مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت گردشگری، یادآور شد: برنامه‌ریزی لازم به عمل آمد تا دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری به صورت مجازی و در قالب یک پلتفرم واحد برگزار شود و در کنار ادامه امر راهبردی آموزش، نظارت کامل و جامعی بر فرایند آموزش در موسسات آموزش گردشگری تحت پوشش انجام گیرد. 

"زاهد شفیعی" گفت: پلتفرم واحد آموزشی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی و به جامعه گردشگری کشور معرفی شد. از سوی دیگر با توجه به فقدان تجربه منسجم آموزش گردشگری در کشور و نظر به مشکلات مالی موسسات آموزشی ناشی از توسعه بیماری کرونا، تلاش شد که پلتفرم یاد شده در ساده‌ترین و کاربردی‌ترین فرمت ممکن تهیه و شرایطی مهیا شود تا در چارچوب سامانه، تسهیلات لازم جهت آموزش مدیران موسسات آموزشی گردشگری فراهم آید تا از این رو امکان دسترسی علاقه‌مندان و فعالین گردشگری در اقصی نقاط کشور به خدمات آموزشی مذکور ایجاد شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه بستر یاد شده در اولین ماه فعالیت، موفقیت قابل توجهی را کسب کرد و در پایان هفته اول تیرماه در حالیکه تنها کمی بیش از یک ماه از فعالیت سامانه می‌گذرد، 94 کلاس آموزش مجازی شامل دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری و توانمندسازی در 22 استان و توسط 36 موسسۀ آموزشی، برگزار شده است.

مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت گردشگری افزود: برگزاری این دوره‌ها در استان‌های کمتر برخوردار نظیر ایلام، خراسان‌شمالی و سیستان و بلوچستان در اولین ماه راه‌اندازی سامانه، نشانگر نیاز و علاقه موجود جهت آموزش گردشگری در اقصی نقاط کشور از یک سو و موفقیت دفتر مطالعات آموزش در همراه کردن کلیه فعالین گردشگری از سوی دیگر است.  

وی در پایان گفت: در نهایت و با توجه به اینکه رعایت اصل عدالت آموزشی و به اشتراک‌گذاری امکانات و فرصت‌های آموزش گردشگری در سراسر کشور از جمله سیاست‌های وزارت گردشگری به شمار می‌آید لذا بهره‌گیری از امکاناتی که این سامانه در اختیار وزارتخانه قرار داده، شرایط دسترسی علاقه‌مندان صنعت گردشگری به آخرین اطلاعات در زمینه گردشگری را فراهم آورده است.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...