گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Thu, Jul 29, 2021
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / تکذیب مخالفت نمکی با تبدیل کیش به قطب گردشگری واکسن
تکذیب مخالفت نمکی با تبدیل کیش به قطب گردشگری واکسن - تصویر 1

تکذیب مخالفت نمکی با تبدیل کیش به قطب گردشگری واکسن

ایجاد شده: 26/تیر/1400       آخرین ویرایش: 26/تیر/1400

از روز گذشته به طور گسترده ویدئو‌هایی از برخی از هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که در آن‌ها با انتقاد از وزارت بهداشت ادعا‌هایی را در مورد واکسیناسیون در ایران مطرح می‌کنند.

به گزارش هتل نیوز، آنطور که این هنرمندان مدعی شدند چندماه پیش سرمایه گذاران جزیره کیش اعلام آمادگی می‌کنند تا با واردات گسترده واکسن این جزیره را به قطب گردشگری واکسن خاورمیانه تبدیل کنند.

این هنرمندان در بخش دیگری از این ویدئو‌ها که محتوایی تقریبا یکسان دارند مدعی شدند که شخص سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این تصمیم مخالفت کرده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به این ادعا می‌گوید: وزارت بهداشت هیچ مخالفتی با واردات واکسن توسط شرکت‌های خصوصی نداشته و ندارد.

او با تکذیب خبر مخالفت وزیر بهداشت با واردات واکسن توسط بخش خصوصی جزیره کیش، می‌افزاید: وزارت بهداشت، ۳۸ مورد مجوز واردات واکسن صادر کرده است، اما شرکت‌های خصوصی در زمینه واردات واکسن کرونا موفق عمل نکردند؛ چند روز پیش هم رئیس سازمان غذا و دارو به این شرکت‌ها اخطار داد که مهلت ۳ ماه مجوز‌های واردات آن‌ها رو به اتمام است و در صورتی که نتوانند در فرصت باقیمانده واکسن وارد کنند مجوز آن‌ها لغو خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در خاتمه افزود: تنها جزیره کیش نبود که بحث واردات گسترده واکسن در آن مطرح شد و در مناطق دیگر نیز این پیشنهاد مطرح شده بود، اما متاسفانه بخش خصوصی نتوانست موفق عمل کند و تا این لحظه حتی یک دز واکسن توسط بخش خصوصی وارد کشور نشده است.

گفتنی است خبرگزاری میزان اعلام کرده است که به سندی دست پیدا کرده است  که در آن از درخواست «سازمان غذا و دارو» از شرکت آسترازنکا برای خرید واکسن کرونا حکایت دارد و کذب بودن مخالفت وزارت بهداشت با واردات واکسن برای این جزیره را تایید می‌کند..


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...