گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
شنبه، 5 مهر 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Sat, Sep 26, 2020
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / با تصویب سند توسعه گردشگری، رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری به حساب می‌آیند
با تصویب سند توسعه گردشگری، رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری به حساب می‌آیند - تصویر 1

با تصویب سند توسعه گردشگری، رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری به حساب می‌آیند

ایجاد شده: 24/شهریور/1399       آخرین ویرایش: 24/شهریور/1399

به گزارش هتل‌نیوز، معاون گردشگری در کشور در نشست با رایزن جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور فرانسه، اظهار داشت: در پی تصویب سند توسعه گردشگری توسط دولت، رایزنان فرهنگی از این پس رایزنان گردشگری نیز به شمار می‌آیند.

"ولی تیموری" در نشست با "سید محمدحسین طباطبایی" ضمن اشاره به این مطلب، ابراز داشت: ماموریت‌های ما در وزارت گردشگری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یک قالب جای می‌گیرد و به نوعی "مقابله با ایران هراسی" و "تصویرسازی از ایران" به صورت همزمان پیش خواهد رفت. 

"تیموری" در ادامه این نشست، گفت: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌توانند با ترسیم مسیر انتقال دانش و تجربه موفق، نقش موثری در بومی‌سازی محتوای فنی مورد نیاز بخش‌های تخصصی گردشگری کشور ایفا کند. 

معاون گردشگری کشور با اشاره به قدرت فرانسه در حوزه گردشگری و رتبه نخست این کشور در جذب گردشگر در دنیا، عنوان کرد: کشور فرانسه از دو نظر برای صنعت گردشگری کشور حائز اهمیت است. نخست دارا بودن دانش فنی و تخصصی مورد نیاز که تجربه موفق آن در زمینه بروزرسانی ضوابط درجه‌بندی تاسیسات گردشگری و نیز تدوین استراتژی توسعه صادرات گردشگری کشور، دستاوردهای موثری به همراه داشته است. 

وی افزود: همچنین در کنار موفقیت کشور فرانسه در جذب گردشگر، این کشور در اعزام گردشگر به کشورهای مختلف نیز جایگاه ویژه دارد و ایران به عنوان یک مقصد تاریخی و فرهنگی در اذهان گردشگران این کشور شناخته شده است و از این رو یکی از بازارهای اصلی گردشگری جمهوری اسلامی ایران نیز به شمار می‌آید.    

معاون وزارت گردشگری کشور کسب اطلاعات صحیح از بازار گردشگری کشور فرانسه را در تدوین برنامه عملیاتی حوزه بازاریابی گردشگری، مهم ارزیابی کرد و گفت: آنچه ما به عنوان تحقیقات بازار و یا خوراک علمی شامل سلیقه سفر مردم فرانسه، شبکه اجتماعی مورد علاقه‌شان، تاثیرگذاری نوع تبلیغات و غیره نیاز داریم، می‌تواند از طریق رایزن فرهنگی اخذ شود. 

"ولی تیموری" شناخت دقیق و معرفی فعالان گردشگری و افراد تاثیرگذار در بازار گردشگری فرانسه را نیز به عنوان بخش دیگری از ماموریت رایزن جدید ایران اعلام کرد و گفت: برگزاری تورهای آشناسازی و هر گونه فعالیت فرهنگی مشترک با آگاهی کامل از جامعه هدف، تاثیرگذاری بسیار بیشتری خواهد داشت. 

معاون گردشگری کشور در پایان این نشست، سایت visitIran را با منبع اطلاعاتی کاربردی برای رایزن جدید فرهنگی در فرانسه خواند و تاکید کرد: آمادگی کامل برای ارسال اقلام تبلیغاتی، کلیپ‌های معرفی فضا  وجاذبه‌های گردشگری کشور جهت استفاده در رویدادها و مناسبت‌های مورد نیاز، موجود است و می‌تواند در بخش رایزنی مورد استفاده قرار گیرد


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...