گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
چهارشنبه، 28 مهر 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Wed, Oct 20, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / اعزام فضانوردان مأموریت بوئینگ ناسا با فضاپیمای اسپیس‌ ایکس
اعزام فضانوردان مأموریت بوئینگ ناسا با فضاپیمای اسپیس‌ ایکس  - تصویر 1

اعزام فضانوردان مأموریت بوئینگ ناسا با فضاپیمای اسپیس‌ ایکس

ایجاد شده: 16/مهر/1400       آخرین ویرایش: 16/مهر/1400
به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز ناسا به‌منظور فراهم کردن شرایط بهتر برای تکمیل فضاپیمای استارلاینر، برنامه‌ی دو خدمه‌ی پروازهای آزمایشی بوئینگ را تغییر داد و بدین ترتیب این فضانوردان با فضاپیمای اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی خواهند رفت.
فضانوردان ناسا «نیکول من» (Nicole Mann) و «جاش کاسادا» (Josh Cassada) قرار است تحت برنامه‌ی پرتاب‌های خصوصی سرنشین‌دار، توسط مأموریت «کرو-۵» (Crew-5) و با کپسول دراگون اسپیس‌ایکس که توانایی خود را اثبات کرده، به ایستگاه فضایی بین‌المللی بپیوندند.

من و کاسادا به‌عنوان فرمانده و خلبان فضاپیمای مأموریت کرو-۵ خدمت خواهند کرد و دیگر فضانوردان این مأموریت هم به‌زودی اعلام می‌شوند. انتظار می‌رود کپسول سرنشین‌دار دراگون در مأموریت کرو-۵ پاییز ۲۰۲۲ با موشک فالکون ۹ و از سکوی پرتاب ۳۹A مرکز فضایی کندی به فضا پرتاب شود.


«کاترین لودرز» (Kathryn Lueders) مدیر اجرایی اداره‌ی عملیات فضایی ناسا گفت: «نیکول و جاش تا کنون در برنامه‌ی آموزش و پیشبرد فضاپیمای سرنشین‌دار استارلاینر (Starliner) بوئینگ فعالیت زیادی انجام داده‌اند. آن‌ها تجربه‌ای کسب کرده‌اند که به آن‌ها در مسیر آموزش پرواز با فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس و فعالیت در ایستگاه فضایی به آن‌ها کمک می‌کند.»

او با تأکید بر ادامه‌ی همکاری با بوئینگ افزود: «ناسا خوشحال است که دو شریک تجاری دارد و به همکاری با بوئینگ و اسپیس‌ایکس ادامه می‌دهد تا فضانوردان ناسا و شرکای بین‌المللی آن را برای پرتاب از و به ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط یک فضاپیمای آمریکایی آماده کند.»

مان و کاسادا پیش از این قرار بود به‌ترتیب در مأموریت‌های پرواز هواپیمای بوئینگ ناسا و مأموریت استارلاینر-۱ حضور داشته باشند اما ناسا تصمیم گرفت برای کمک به بوئینگ در مسیر تکمیل فضاپیمای استارلاینر که با تأخیر طولانی مواجه شده است، تغییراتی در برنامه ایجاد کند و در عین حال تجربه‌ی فضانوردان را برای مأموریت‌های آینده افزایش دهد.


با توجه به آماده شدن ناسا برای نخستین پرواز سرنشین‌دار بوئینگ، دیگر فضانوردان آژانس شامل «بوچ ویلمور» (Butch Wilmore)، «مایک فینکه» (Mike Fincke) و «سونیتا ویلیامز» (Suni Williams) همچنان به مشارکت در برنامه‌ی بوئینگ ادامه می‌دهند.

مان اهل کالیفرنیا است و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سیالات دارد. او خلبان آزمایشی F/A-18 با بیش از ۲۵۰۰ ساعت پرواز در بیش ۲۵ هواپیما است و در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان فضانورد ناسا انتخاب شد. این نخستین سفر او به فضا خواهد بود.

کاسادا هم فیزیکدان و خلبان آزمایشی نیروی دریایی آمریکا است. او دکترای خود را در مرکز شتابدهنده‌ی ملی فرمی گرفته است و بیش از ۴۰۰۰ ساعت تجربه‌ی پرواز در بیش ۴۵ هواپیما دارد. او هم در سال ۲۰۱۳ به ناسا پیوسته و با کرو-۵ نخستین پرواز فضایی خود را تجربه خواهد کرد.ناسا بیش از ۲۰ سال است که به‌طور پیوسته فضانوردان را برای زندگی و کار به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستد که علم بشر را پیش می‌برند، فناوری‌های جدید را به نمایش می‌گذارند و پیشرفت‌های تحقیقات روی زمین را ممکن می‌سازند. به‌عنوان یک تلاش جهانی تا کنون ۲۴۲ نفر از ۱۹ کشور جهان از این آزمایشگاه مداری منحصربه‌فرد که میزبان بیش از ۳۰۰۰ پژوهش از ۱۰۸ کشور جهان بوده است، بازدید کرده‌اند.

این ایستگاه فضایی یک بستر مهم ناسا برای درک و غلبه بر چالش‌های پروازهای فضایی طولانی‌مدت و گسترش فرصت‌های تجاری در مدار پایین زمین است. اکنون با توجه به اینکه شرکت‌های خصوصی در حال گسترش ارائه‌ی خدمات حمل‌ونقل فضایی انسان و توسعه‌ی اقتصادی در مدار پایین زمین هستند، ناسا قصد دارد بر ساخت فضاپیما و موشک برای مأموریت‌های فضایی دوردست مانند ماه و مریخ متمرکز شود.

جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...