گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
شنبه، 22 خرداد 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Sat, Jun 12, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / اجرای روادید شینگن آسیای مرکزی بین ازبکستان و قزاقستان
اجرای روادید شینگن آسیای مرکزی بین ازبکستان و قزاقستان - تصویر 1

اجرای روادید شینگن آسیای مرکزی بین ازبکستان و قزاقستان

ایجاد شده: 20/اردیبهشت/1400       آخرین ویرایش: 21/اردیبهشت/1400

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز و به نقل از فارس، ازبکستان و قزاقستان موضوع اجرای روادید «شینگن آسیای مرکزی» را در دست بررسی دارند و در حال حاضر مفاد روادید چندبار ورود Silk Road هماهنگ شده است.

ازبکستان و قزاقستان در حال حاضر اجرای سیستم مشترک الکترونیک صدور روادید برای ورود و اقامت در کشورهای داخل منطقه Silk Road (در مرحله اول قزاقستان و ازبکستان) را هماهنگ می‌کنند.  

نمایندگان وزارت فرهنگ قزاقستان اظهار داشتند که روادید Silk Road می‌تواند مشابه روادید شینگن برای کشورهایجاده ابریشمباشد. 

طرف قزاقی تاکید کرد این سند برای از بین بردن موانع روادیدی، گمرکی و مرزی هنگام عبور گردشگران از مرزهای کشورهای همسایه کمک می‌کند.

نمایندگان این وزارت تاکید کردند که با طرف ازبکی 2 رایزنی کنسولگری و 4 نشست گروه کاری در مورد اجرای طرح روادید الکترونیکی Silk Road Visa برگزار شده است.

در پایان این مذاکرات مفاد روادید گردشگری الکترونیکی چند بار ورود Silk Road Visa و فهرست واحد کشورهایی که شهروندان آنان می‌توانند مدارک خود را برای دریافت روادید الکترونیکی تحویل دهند، هماهنگ شد.

برنامه ریزی شده تا پایان سال 2021 میلادی این موضوع به اتمام رسد.

پیشتر در ماه ژوئن  سال 2018 میلادی «دریغا نظربایوا» ایجاد شینگن آسیایی Silk viza را پیشنهاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: چنین روادید برای مسافرانی که برای آشنایی با فرهنگ آسیا فاصله زیادی را طی می‌کنند، سودمند خواهد بود. این ابتکار را در ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان مثبت ارزیابی کردند.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...