اخبار داخلی
هتل سفیر قشم طعمه حریق شد + گزارش تصویری

هتل سفیر قشم طعمه حریق شد + گزارش تصویری

به گزارش هتل‌نیوز و به نقل از خبرگزاری‌ها، رئیس اداره آتش‌نشانی سازمان منطقه آزاد قشم از وقوع حادثه آتش‌سوزی در هتل "سفیر" قشم به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و چوبی بودن ساختار داخلی خبر داد و اظهار داشت: پس از 4 ساعت، حریق با تلاش ماموران آتش‌نشانی خاموش شد. "نجم‌الدین فریدونی" با اشاره به اینکه 100 درصد این هتل در سه طبقه و 11 اتاق در آتش سوخته است، ابراز داشت: به علت عدم رعایت موارد ایمنی و چوبی بودن ساختار داخلی هتل، آتش در زمان کوتاهی به تمامی بخش‌ها سرایت کرده است. وی افزود: خوشبختانه این حادثه به دلیل تعطیلی هتل، خسارت جانی نداشته و میزان خسارت نیز در دست بررسی است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در خصوص این حادثه، گفت: هتل "سفیر" در شهریورماه سال جاری به دلیل 98 مورد مغایرت با استانداردهای لازم و با هدف ارتقای سطح کیفیت ارائه خدمات، تعطیل شده است. "سید محمد امین جعفری" افزود: اقدام این اداره کل برای اعطای ستاره‌های واقعی به مراکز اقامتی باعث جلوگیری از فعالیت این هتل شد.  

7/آذر/1397
تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی + جزئیات

تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی + جزئیات

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه 7 آذرماه ) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون مشترک در خصوص طرح یک فوریتی تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده واحده این طرح با 159 رای موافق، 22 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. به گزارش هتل‌نیوز و به نقل از خبرگزاری خانه ملت در ماده واحده اصلاحی این طرح آمده است که از تاریخ تصویب این قانون، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تمامی اختیارات و وظایفی که به موجب قوانین و مقررات مقررات با رعایت بند ( د ) ماده ( 29 ) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 با اصلاحات و الحاقات بعدی و بند ( الف ) ماده ( 28 ) قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14/12/1395 و بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل می‌گردد. همچنین بر این اساس، هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تأمین می شود. لازم به ذکر است، در تبصره این ماده واحده عنوان شده است که در تشکیل این وزارتخانه رعایت موازین شرعی ضروری است.

7/آذر/1397
نظارت بر عملکرد سامانه‌های رزرواسیون توسط جامعه هتلداران ایران

نظارت بر عملکرد سامانه‌های رزرواسیون توسط جامعه هتلداران ایران

دبیر جامعه هتلداران ایران در گفتگوی اختصاصی با هتل‌نیوز ، اظهار داشت: مجموعه گردشگری یک زنجیره متصل است و شامل بخش‌های مختلف از جمله هتل، آژانس، رزرواسیون و ... می‌شود که همه به یکدیگر وابسته هستند. لذا زمانی که فرد یا گروهی قصد داشته باشد با حرکت خود این زنجیره را تحت تاثیر قرار دهد، تنها راه ممکن اتحاد و همدلی هتل‌ها در مقابل این اقدامات خواهد بود. به گزارش هتل‌نیوز ، رئیس جامعه هتلداران استان زنجان با تاکید بر مقابله با بی‌اخلاقی‌ها، ابراز داشت: مبارزه با اخلالگران در زمینه‌های مختلف صنعت هتلداری از جمله موضوع رزرو هتل‌ها و سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، نیازمند جدیت و همکاری متقابل مابین تمامی هتل‌ها و هتلداران سراسر کشور است. "کامیار اسکندریون" افزود: همکارانی که هنوز پی به اهداف و شیطنت‌هایی این شرکت‌ها و موسسات نیز نبرده‌اند به زودی متوجه خواهند شد که برخی سامانه‌های رزرواسیون با اقدامات خود به دنبال این هستند که بهره‌برداران و سرمایه‌گذاران از تصمیم‌گیری در خصوص اموال خود نیز عاجز شوند. دبیر جامعه هتلداران ایران در ادامه گفت: به دستور ریاست محترم جامعه هتلداران ایران، موضوع بررسی و نظارت بر عملکرد سامانه‌های رزرواسیون آنلاین و تفکیک سامانه‌های اخلالگر در کارگروهی به انتخاب هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران در دستور کار قرار می‌گیرد و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد. وی در پایان گفت: بدون شک با یکپارچگی هتلداران در سراسر کشور، اینگونه شیطنت‌ها و اخلال در فروش هتل‌ها را مدیریت خواهیم کرد.

6/آذر/1397
درجه‌بندی هتل‌ها از سوی سامانه‌های رزرواسیون مانع از کسب و کار سالم است

درجه‌بندی هتل‌ها از سوی سامانه‌های رزرواسیون مانع از کسب و کار سالم است

عضو هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران و رئیس جامعه هتلداران استان کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هتل‌نیوز در خصوص اعطای گواهینامه‌های هتل برتر از سوی برخی سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، اظهار داشت: متاسفانه متولی اصلی درجه‌بندی هتل‌ها یعنی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به این موضوع حساسیتی نشان نمی‌دهد. به گزارش هتل‌نیوز ، وی گفت: افراد و شرکت‌هایی وارد موضوع درجه‌بندی و اعطای ستاره به هتل‌ها شده‌اند که آگاهی و تخصصی نسبت به آن ندارند و صرفا به دنبال منافع خود هستند. برای مثال هتل‌هایی که با سامانه رزرواسیون مورد نظر همکاری می‌کنند در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند. "علی معین‌زاده" ابراز داشت: متولی اصلی صنعت گردشگری در ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و طبعا بایستی بر هر حرکتی که مرتبط با این صنعت است، نظارت داشته باشد و بر اساس قوانین موجود مانع از برخی فعالیت‌ها شود و بالعکس اختیاراتی را اعطا کند. "معین‌زاده" تصریح کرد: گردشگری یک زنجیره است و زمانی که یک فرد یا مجموعه بر اساس منافع خود حرکت می‌کند بر مجموعه گردشگری کشور اثرگذار خواهد بود. چه دلیلی دارد که یک سامانه رزرواسیون به موضوع درجه‌بندی هتل‌ها ورود پیدا کند؟ وی با اشاره به نمونه‌های مشابه این فرایند در سطح بین‌المللی، گفت: در وب‌سایت‌های بین‌المللی مانند Tripadvisor یا Google نظرات تمامی میهمانان هتل از کشورهای مختلف جهان موجود است. این در حالیست که از میان 100 مسافر ایرانی یک هتل شاید فقط 10 نفر در وب‌سایت‌های داخلی نظر بدهند پس در نتیجه نظرات اعلام شده کامل و جامع نیست. عضو هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران ادامه داد: از سوی دیگر هتلی که در یک منطقه مسافر بیشتری از سایرین داشته باشد، نظرات بیشتری نیز خواهد داشت و در این رتبه‌بندی، نمره بالاتری خواهد گرفت.  وی افزود: حتی احتمال دارد که در یک منطقه، هتلی به دلیل مشکلات زیرساختی مانند اینترنت به طور کلی رزرو آنلاین نداشته باشد. این هتل چه تقصیری دارد؟ آیا این هتل واقعا از نظر درجه‌بندی از سایرین پایین‌تر است؟ رئیس جامعه هتلداران استان کرمان در پایان گفت: سوای همه این مسائل، سامانه‌های رزرواسیون آنلاین برای ورود به هر موضوعی بایستی از نهاد متولی یعنی سازمان میراث فرهنگی، مجوز داشته باشند زیرا این اقدامات می‌تواند بر رقابت میان هتل‌ها تاثیرگذار و مانع از کسب و کار سالم باشد.

6/آذر/1397
مهمترین اخبار و رویدادهای صنعت هتلداری ایران در هفته گذشته

مهمترین اخبار و رویدادهای صنعت هتلداری ایران در هفته گذشته

به گزارش هتل‌نیوز در ادامه نگاهی داریم به مهمترین اخبار و رویدادهای جاری صنعت هتلداری ایران در هفته گذشته. از اظهارنظرهای مسئولین و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری و هتلداری کشور در خصوص موضوعات مختلف تا انتصاب مدیران جدید در هتل‌های سراسر کشور. انتقاد عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی نسبت به قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی اظهارات عضو ایرانی کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال در خصوص احتمال اقامت برخی تیم‌های حاضر در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر در هتل‌های ایران برگزاری اولین مجمع عمومی جامعه حرفه‌ای هتلداران استان اصفهان با حضور تمامی اعضا و معاون گردشگری و رئیس اداره اماکن استان در هتل "آسمان تخفیف ویژه هتل‌های شیراز به مناسبت برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینا در حاشیه رودخانه جاجرود انتصاب جناب آقای "عباس بیدگلی" به سمت رئیس هیات‌مدیره شرکت گروه هتل‌های پارسیان

3/آذر/1397
انتخاب هتل‌های برتر از سوی برخی سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، اعتباری ندارد

انتخاب هتل‌های برتر از سوی برخی سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، اعتباری ندارد

به گزارش هتل‌نیوز ، رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران معتقد است که نحوه عملکرد سامانه‌های رزرواسیون آنلاین در درجه اول بایستی هماهنگ شده و تحت نظارت یک تشکل مشخص صورت گیرد تا هر کسی نتواند وارد این حوزه شود و عملکرد زنجیره صنعت هتلداری کشور را تحت تاثیر قرار دهد. "محمدعلی فرخ‌مهر" در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار هتل‌نیوز و در رابطه با انتخاب هتل‌های برتر از سوی برخی سامانه‌های رزرواسیون آنلاین، اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نهادی که به این سامانه‌ها مجوز می‌دهد بایستی معیارهای انتخاب هتل برتر را نیز مشخص کند. "فرخ‌مهر" ابراز داشت: هر یک از هتل‌های کشور بر اساس معیارهای مشخص دارای درجه‌بندی هستند که از سوی عامل تطبیق و پس از طی فرایند استانداردسازی و قرار گرفتن در کمیسیون درجه‌بندی، ارائه می‌شود. پس در نتیجه معیارهای این انتخاب بایستی مشخص و از طریق اطلاع‌رسانی نیز به هتل‌ها انتقال داده شود. وی افزود: در مجموع نمی‌توان مانع از این انتخاب شد و هتل‌ها نیز ابزاری برای مقابله با این موضوع ندارند ولیکن اگر چنانچه معیارهای انتخاب هتل برتر از سوی این شرکت‌ها مشخص باشد بسیار مناسب و زیباتر خواهد بود. رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران در ادامه گفت: از نظر شخص بنده، اعطای این گواهینامه‌ها اعتباری ندارد و مصرف‌کننده نیز متوجه می‌شود که این درجه‌بندی ریشه‌دار نیست زیرا به همه هتل‌ها اعطا شده و به نوعی همه به یک چشم دیده شده است.

3/آذر/1397
اولویت با استانداردسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی است

اولویت با استانداردسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی است

به گزارش هتل‌نیوز و به گفته رئیس هیات‌مدیره جامعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی، این تشکل قصد دارد با اولویت قرار دادن استانداردسازی و با استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه جریان اقامتگاه‌های بوم‌گردی را در مسیر خود هدایت کند. "مازیار آل داوود" اظهار داشت: در این راستا کمیته‌هایی با استفاده از افراد با سابقه این حوزه و فعالان دانشگاهی شکل خواهد گرفت که باعث می‌شود تا رقابت سالمی در ترویج فرهنگ بومی و بهره‌گیری از محصولات هر منطقه، ایجاد شود. "آل داوود" در خصوص گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش شمار اقامتگاه‌های بوم‌گردی تا دو هزار مرکز نیز گفت: این طرح شدنی است اما به شرط آنکه با برنامه‌ریزی صورت گیرد. وی با اشاره به چالش‌های اقامتگاه‌های بوم‌گردی در برخی مناطق مختلف کشور، ابراز داشت: در مناطقی که سالهاست موضوع بوم‌گردی راه افتاده و جایگاه خود را پیدا کرده، مشکلات چندانی وجود ندارد ولیکن در دیگر مناطق، فعالان با چالش‌هایی نظیر عدم آموزش مواجه هستند. وی در پایان افزود: شکل‌گیری یک اقامتگاه بوم‌گردی در منطقه نباید تنها برای یک خانوار یا یک فرد خاص سود داشته باشد، بلکه تمامی مردم آن جامعه باید به صورت مستقیم و غیرمستقیم از ورود گردشگر به منطقه منتفع شوند تا فعالیت در این زمینه پایدار باشد.

3/آذر/1397
انتقاد شدید از استانداردسازی نادرست هتل‌ها و اعطای ستاره‌های کیلویی

انتقاد شدید از استانداردسازی نادرست هتل‌ها و اعطای ستاره‌های کیلویی

به گزارش هتل‌نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به راه‌اندازی جامعه هتلداران در این استان پس از 50 سال سابقه فعالیت در حوزه هتلداری، اظهار داشت: خدمات هتل‌های استان و ساخت و سازهای آن، استاندارد نیست. "سید امین قاسمی" ابراز داشت: هتل‌های استان در دوره‌های قبلی ستاره‌های کیلویی دریافت کرده‌اند که تلاش می‌کنیم تا این ستاره‌ها را استانداردسازی کنیم.  وی افزود: راه‌اندازی جامعه هتلداران استان لرستان اولین گام در این راستاست. در مرحله بعدی 300 آیتم برای هتل‌ها در نظر گرفته شده است که بر اساس آنها درجه‌بندی خواهند شد و ستاره می‌گیرند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در ادامه گفت: یکی از دلایلی که با افزایش تنها 5 درصدی قیمت اتاق هتل‌ها موافقت کردیم، بخشنامه صریح رئیس‌جمهور مبنی بر جلوگیری از تورم و افزایش قیمت‌ها در بخش خدمات بوده است.

2/آذر/1397
تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینا

تشریح آخرین وضعیت تخریب هتل آرینا

به گزارش هتل‌نیوز  "مهر طلب" رئیس حوزه قضایی شهرستان رودبار قصران به تشریح عملکرد این حوزه قضایی در زمینه رفع تصرفات اراضی غیرمجاز و آخرین وضعیت تخریب هتل معروف در بستر رودخانه جاجرود یعنی هتل "آرینا" پرداخت. رئیس حوزه قضایی رودبار قصران در رابطه با پرونده هتل "آرینا" اظهار داشت: دستگاه قضایی از همان ابتدای تشکیل پرونده با قدرت وارد شد و تمامی تذکرات لازم را به سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط داد. "مهر طلب" ابراز داشت: پس از کش و قوس‌های فراوان، این پرونده در کمیسیون 99 شهرداری بررسی و حکم سه طبقه هتل صادر و مبلغی هم به عنوان جریمه نقدی برای مالک در نظر گرفته شد.  وی افزود: پس از شکایت مالک نسبت به این رای، دیوان عدالت اداری در سال 94 حکم کمیسیون شهرداری را تائید کرد و بر اساس قانون باید سه طبقه از این هتل تخریب شود. وی در خصوص عدم اجرای این حکم گفت: پاسخ این سوال را باید از مدیران و مسئولان ذی‌ربط جویا شد که چرا پس از این همه مدت هنوز نسبت به اجرای حکم اقدامی نکرده‌اند. وی افزود: اجرایی این حکم وظیفه دستگاه قضایی نیست زیرا اجرای آرای کمیسیون ماده 99 شهرداری به وزارت کشور، فرمانداری و بخش‌داری‌ها مربوط است. رئیس حوزه قضایی رودبار قصران، تصریح کرد: به عبارت دیگر حکم تخریب را کمیسیون 99 شهرداری صادر کرده و دردیوان عدالت اداری قطعی شده است پس اجرای آن در اختیار دادگستری نیست و وزارت کشور و مجموعه‌های تحت مدیریت آن باید مجری تخریب باشند.

29/آبان/1397
حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری امیدوار کننده است

حجم سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری امیدوار کننده است

به گزارش هتل‌نیوز ، آئین افتتاح همزمان 5 پروژه گردشگری و سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی روز گذشته ( دوشنبه 28 آبان ) با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتر "حسن روحانی" رئیس‌جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئو کنفرانس، برگزار شد. دکتر "حسن روحانی" در این مراسم از تلاش‌های جناب آقای "علی‌اصغر مونسان" در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تشکر کرد و اظهار داشت: استان آذربایجان غربی دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است و این اقدامات در استان بسیار مهم است. رئیس‌جمهور در ادامه به گزارش ارائه شده از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اشاره کرد و گفت: گزارشی که ارائه شد امیدوارکننده بود زیرا 43 هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه‌گذاری شده است. رئیس‌جمهور در ادامه افزود: از بخش خصوصی نیز تشکر می‌کنم. آثار تاریخی که در کشور وجود دارد و امکان‌پذیر است بایستی به بخش خصوصی واگذار شود تا هم از این آثار نگهداری و هم بهره‌برداری کنند.

29/آبان/1397
افراط مسئولان در هتل‌سازی و عدم توجه به سایر زیرساخت‌های گردشگری در استان قم

افراط مسئولان در هتل‌سازی و عدم توجه به سایر زیرساخت‌های گردشگری در استان قم

به گزارش هتل‌نیوز ، توجه به توسعه زيرساخت‌ها برای توسعه گردشگری بسیار ضروری است ولیکن در اين‌ بين برخي از مسئولان استان قم در زمينه تقويت زيرساخت‌ها صرفاً به موضوع هتل‌سازی توجه کرده و در توجه به ديگر ظرفيت‌ها موفق نبوده‌اند. از مصادیق بارز این موضوع می‌توان به وجود 35 هتل، 27 هتل‌آپارتمان، 55 میهمانپذیر، 170 خانه‌مسافر و 97 واحد مجتمع بین‌راهی اشاره کرد ولیکن با این وجود استان قم در برخی ایام سال مانند نوروز و مناسبت‌های مذهبی با کمبود تخت اقامتی مواجه است. از سوی دیگر، معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم در حالی از در دست احداث بودن 50 هتل جدید در سطح این استان خبر داده که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیش از 50 درصد از ظرفیت هتل‌های قم را خالی دانسته است و معتقد است احداث هتل‌های جدید در قم به هیچ عنوان منطقی نیست. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اظهار داشت: توجه صرف به هتل‌سازی در شهر قم دردی از ضعف بخش گردشگری آن کم نکرده و برای تقویت این بخش بایستی تدابیر لازم برای اقامت حداکثری مسافران و افزایش مدت ماندگاری آنان اندیشید.

28/آبان/1397
راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری با همکاری شرکت توسعه گردشگری و دانشگاه آزاد اردبیل

راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری با همکاری شرکت توسعه گردشگری و دانشگاه آزاد اردبیل

به گزارش هتل‌نیوز و در راستای دعوت استانداری اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، تفاهم‌نامه همکاری شرکت توسعه گردشگری ایران و دانشگاه آزاد اسلامی این استان با هدف مشارکت در راه‌اندازی مرکز آموزش گردشگری اردبیل در شهر سرعین، امضا شد. به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، این مرکز با هدف آموزش پرسنل مراکز ارائه خدمات گردشگری و تاسیسات گردشگری مانند هتل‌، رستوران، آژانس مسافرتی، مجموعه‌های پذیرایی، مجتمع‌های تفریحی توریستی، وسایل نقلیه و سایر فعالین حوزه گردشگری، فعالیت خواهد نمود. برنامه‌های آموزشی این مرکز در دوره‌های کوتاه ‌مدت و میان‌‌مدت، برگزار خواهد شد و به افراد دانش‌آموخته نیز گواهینامه معتبر ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است بر اساس اعلام شرکت توسعه گردشگری ایران، امکانات هتل لاله سرعین برای آموزش عملی در اختیار دانش‌آموختگان این دوره‌ها قرار خواهد گرفت.

28/آبان/1397
قطعی شدن حضور 5 کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس

قطعی شدن حضور 5 کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش هتل‌نیوز ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از قطعی شدن حضور پنج شرکت خارجی در دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس خبر داد و اظهار داشت: نمایشگاه‌ها و رویدادها به عنوان یک منبع مهم برای جذب گردشگر به حساب می‌آیند. "مصیب امیری" در نشست هماهنگی عوامل اجرایی نمایشگاه گردشگری پارس که با حضور رئیس، نمایندگان دفتار خدمات مسافرتی فارس، نمایندگان دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، امام جمعه شیراز، استانداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس برگزار شد، اظهار داشت: حوزه گردشگری به عنوان یکی از محورهای رشد و توسعه اقتصاد محسوب می‌شود و فعالان بخش دولتی و خصوصی، موظف به حمایت از رویدادهای گردشگری برای دستیابی به اهداف اقتصادی آن هستیم. "امیری" با اعلام قطعی شدن حضور چند شرکت خارجی از کشورهای مالزی، امارات، سنگاپور، تایلند و هند، گفت: تلاش عوامل اجرایی بر این است که با نمایش هر چه بهتر توانمندی‌های حوزه‌های مختلف گردشگری ضمن رونق بیش از پیش این صنعت در استان، این نمایشگاه را مجددا در تقویم رویدادهای بین‌المللی سازمان جهانی گردشگری به ثبت برسانند. وی در ادامه گردشگری سلامت را یکی از محورهای اصلی برگزاری دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس معرفی کرد و گفت: امیدواریم که بیمارستان‌های دارای بخش بین‌الملل با قدرت در این نمایشگاه حضور داشته باشند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از گردشگری مذهبی به عنوان یکی دیگر از محورهای این نمایشگاه یاد کرد و ابراز داشت: این نمایشگاه فرصتی مناسب برای رایزنی متولیان اماکن مذهبی شیراز با نمایندگان دیگر استان‌های کشور به خصوص نمایندگان شهرهای قم، مشهد و کشور عراق برای تبادل گردشگری مذهبی خواهد بود. لازم به ذکر است، دهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس طی روزهای 21 الی 24 آذرماه سال جاری در شهر شیراز و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس، برگزار خواهد شد.

28/آبان/1397
تخفیف ویژه هتل‌های شیراز به مناسبت نمایشگاه گردشگری پارس

تخفیف ویژه هتل‌های شیراز به مناسبت نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش هتل‌نیوز  "حسن سیادتان" رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس طی روزهای 21 تا 24 آذرماه سال جاری از تخفیف 20 تا 40 درصدی هتل‌های شیراز طی مدت برگزاری این رویداد خبر داد. "حسن سیادتان" ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: نمایشگاه گردشگری پارس پس از چند سال وقفه در یکی دو سال گذشته و با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برگزار شده است که بستری برای رونق گردشگری و هتلداری است. "سیادتان" با اشاره به رویکرد اصلی برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس، گفت: امسال توجه به گردشگری سلامت به عنوان یکی از رویکردهای نوین در عرصه گردشگری، می‌تواند رونق بیشتری به گردشگری استان فارس دهد زیرا شیراز نیز در این زمینه جایگاه ویژه‌ای دارد. وی ارائه پکیج‌های ویژه گردشگران سلامت را یکی از راهکارها برای استفاده بیشتر هتل‌ها در این نوع گردشگری معرفی کرد و گفت: جامعه هتلداران استان فارس این آمادگی را دارد تا با همکاری بیمارستان‌های واجد شرایط، این امکان را برای گردشگران خارجی ایجاد کند. رئیس جامعه هتلداران استان فارس در پایان گفت: هتل‌ها در حال حاضر استفاده کمی از گردشگری سلامت می‌کنند در شرایطی که همکاری بیشتر میان متولیان امر و جامعه هتلداران می‌تواند سهم هتل‌های فارس از این حوزه را افزایش دهد.

27/آبان/1397
تشریح مشکلات صنعت هتلداری خراسان جنوبی توسط عضو جامعه هتلداران استان

تشریح مشکلات صنعت هتلداری خراسان جنوبی توسط عضو جامعه هتلداران استان

به گزارش هتل‌نیوز "مجید میرزایی" عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی و مدیر هتل جهانگردی بیرجند، اظهار داشت: با توجه به اینکه ضریب اشغال هتل‌های استان زیر 40 درصد در سال است که این مساله در حوزه هتلداری مانع ساخت و ساز و رونق، می‌شود. عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی، برنامه‌ریزی صحیح در راستای برگزاری همایش‌ها را راهکاری برای استفاده صحیح از ظرفیت هتل‌ها معرفی کرد و اظهار داشت: بر اساس سرانه دولت، مجموعه جهانگردی 100 هزار نفر در سال ظرفیت گردشگر بالقوه دارد که در سطح استان بایستی جذب شود. مدیر هتل جهانگردی بیرجند، استان خراسان جنوبی را در جذب این میزان از گردشگر ناتوان دانست و گفت: به دلیل مشکلات مربوط به حمل و نقل مانند لغو پروازها، بخش زیادی از این ظرفیت 100 هزار نفری علی‌رغم انجام برنامه‌ریزی‌های لازم از دست می‌رود. وی افزود: از سوی دیگر برگزاری همایش و سمینار در استان نیز جر دردسر چیز دیگری ندارد زیرا به خاطر نوع پوشش یک میهمان بایستی پاسخگوی اداره اماکن باشیم. اگر قرار است حوزه گردشگری فعال شود باید همه مسائل دیده شود. عضو جامعه هتلداران استان خراسان جنوبی یادآور شد: بخش گردشگری استان هیچ مشکلی در جذب و پذیرایی از گردشگران ندارد اما ورود گردشگران به استان با مشکل مواجه است که باید برای آن تدبیری اندیشید. "میرزایی" در ادامه به موضوع آموزش در صنعت هتلداری تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه‌های جامعه هتلداران استان این است که از دستگاه‌های اجرایی درخواست کنیم تا سمینارها و همایش‌های خود را در هتل‌ها برگزار کنند.

27/آبان/1397
صدور اخطار برای خانه‌های مسافر غیرمجاز در استان قم

صدور اخطار برای خانه‌های مسافر غیرمجاز در استان قم

به گزارش هتل‌نیوز  "حمید یزدانی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از شناسایی حدود 180 خانه‌مسافر غیرمجاز اسکان مسافران در این استان با بررسی و پیگیری کارشناسان و صدور اخطار اولیه به آنها، خبر داد. "حمید یزدانی" اظهار داشت: این تعداد خانه‌های اسکان غیرمجاز با بررسی و پیگیری کارشناسان این اداره کل و گزارش‌های مردمی شناسایی شده‌اند و در مرحله اول خطای کتبی برای ساماندهی این مراکز، صادر شده است. وی افزود: در صورت عدم همکاری این مراکز با کمک اداره اماکن نیروی انتظامی اقدام به پلمپ این واحدها خواهیم کرد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، افزود: واحدهای اقامتی مجاز، پروانه فعالیت از اداره کل میراث فرهنگی دارند و در غیر این صورت، خانه اسکان غیرمجاز محسوب می‌شوند. وی افزود: مراکز اقامتی غیرمجاز، استانداردهای لازم خدماتی، بهداشتی و ایمنی را رعایت نمی‌کنند و هیچ تضمینی از لحاظ امنیت و بهداشت ندارند.

27/آبان/1397
اجرای طرح استانداردسازی مراکز اقامتی استان اردبیل

اجرای طرح استانداردسازی مراکز اقامتی استان اردبیل

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان اردبیل، اظهار داشت: به منظور کیفی‌سازی خدمات در نظر داریم نسبت به استانداردسازی مراکز اقامتی اقدام کرده و نظارت جامع بر تمامی تاسیسات گردشگری داشته باشیم. "صغری فرشی" با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساماندهی تمامی واحدها و تاسیسات گردشگری از شمال تا جنوب استان، ابراز داشت: در راستای توسعه خدمات اقامتی از فعالیت خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در قالب ضوابط، استقبال می‌شود. به گزارش هتل‌نیوز ، وی با اشاره به اعطای تسهیلات با نرخ چهار درصد در مناطق مرزی و عشایر نشین نیز گفت: این تسهیلات به منظور راه‌اندازی اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی اعطا می‌شود زیرا رونق بوم‌گردی می‌تواند مانع از مهاجرت روستاییان شود و نسبت به تقویت ایمنی و اقتصاد در مرز نیز اثرات قابل توجهی به دنبال داشته باشد. وی در پایان گفت: فراهم نمودن زمینه لازم برای استفاده از مراکز گردشگری، می‌تواند مدت زمان ماندگاری مسافران را افزایش داده و منجر به ثروت‌آفرینی شود.

27/آبان/1397
جزئیات اقامت تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی قطر در هتل‌های ایران

جزئیات اقامت تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی قطر در هتل‌های ایران

به گزارش هتل‌نیوز ، عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر به تشریح جزئیات همکاری مشترک ایران و قطر در صورت 48 تیمی شدن رقابت‌های جام جهانی و اقامت تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها در هتل‌های کشور، پرداخت. "مهرداد مسعودی" در این خصوص، اظهار داشت: مذاکرات لازم میان مسئولان ایرانی و قطری در این خصوص انجام شده است تا درباره میزبانی و اسکان تیم‌ها و تماشاگران در ایران همکاری شود. وی ابراز داشت: مسئولان کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 قصد دارد تا این رویداد بین‌المللی را به صورت مشترک با همه کشورهای منطقه جشن بگیرند و بخشی از تماشاگران را در کشورهای کویت، امارات، بحرین، عمان و ایران اسکان دهند. مسئول ایرانی کمیته برگزاری جام جهانی 2022 قطر، تصریح کرد: جزیره کیش به مسئولان قطری پیشنهاد شده است که حتی از "دبی" نیز به قطر نزدیکتر است ولیکن همه چیز بستگی به نظر فیفا و موافقت این نهاد بین‌المللی با این طرح دارد. وی افزود: می‌توان در هریک از کشورهای عمان، امارات و ایران، چهار تیم حاضر در این مسابقات را اسکان داد. به عنوان مثال در ایران شهرهایی مانند شیراز و بوشهر و جزایر کیش و قشم برای این موضوع، مناسب هستند. وی در پایان گفت: در صورت میزبانی ایران از تیم‌ها و تماشاگران جام جهانی 2022، پنجره‌ای برای رونق بیشتر هتل‌ها، رستوران‌ها و دیگر مراکز گردشگری و توریستی باز می‌شود.

26/آبان/1397
در شرایط فعلی واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی غیرممکن است

در شرایط فعلی واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی غیرممکن است

به گزارش هتل‌نیوز ، رئیس جامعه هتلداران استان مازندران با انتقاد شدید از فعالیت اقامتگاه‌ها و میهمانسراهای دولتی، اظهار داشت: در شرایط فعلی، قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی با توجه به سودجویی‌ها و منفعت‌طلبی‌ها، غیرممکن است. "جمشید سلطان‌مرادی" ابراز داشت: در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها، آموزش و پرورش، بانک‌ها، وزارتخانه‌ها و ... در شهرها و استان‌های شناخته شده کشور دارای اقامتگاه‌هایی هستند. وی افزود: در استان مازندران، میزان اقامتگاه‌های دولتی از اقامتگاه‌های بخش خصوصی بیشتر است و کمر بخش خصوصی در این استان شکسته شده است. رئیس جامعه هتلداران استان مازندران در ادامه گفت: وجود چنین مشکلی به خود دولت برمی‌گردد که نمی‌خواهند قانون را اجرا کنند زیرا به ضرر آنها تمام می‌شود. وی تصریح کرد: مشکلی که قرار نیست برطرف شود قابل حل کردن نیز نیست چون کسانی که در راس وجود چنین اقامتگاه‌هایی قرار دارند، مخالف برچیده شدن اقامتگاه‌های دولتی‌اند.

26/آبان/1397
قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی شبیه به کاغذ پاره است / هتلداران بایستی دولت را تحت فشار بگذارند

قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی شبیه به کاغذ پاره است / هتلداران بایستی دولت را تحت فشار بگذارند

"حمایت میرزاده" عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بارها در خصوص قوانینی که آئین‌نامه اجرایی دارند ولیکن اجرا نمی‌شوند، انتقاد کرده‌ام و گفته‌ام این آئین‌نامه‌ها بیشتر شبیه به کاغذ پاره هستند. "حمایت میرزاده" ابراز داشت: قانون واگذاری اقامتگاه‌های دولتی به بخش خصوصی نیز از این قاعده مستثنی نست و اجرایی نمی‌شود. به گزارش هتل‌نیوز ، نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تا زمانی که برای قانون ارزشی قائل نشوند هر روز به تعداد قوانینی که اجرایی نمی‌شوند، اضافه خواهد شد. البته در شرایط موجود بخش خصوصی و هتلداری باید شخصا در زمینه این قانون اقدام کنند. وی افزود: هتلداران و صنوف وابسته بایستی دولت را در خصوص موضوع عدم فعالیت اقامتگاه‌های دولتی، تحت فشار بگذارند.  عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت اگر می‌خواهد در زمینه اقامتی فعالیت داشته باشد، بهتر است در نقاطی از کشور اقامتگاه راه‌اندازی کند که بخش خصوصی در آنجا ورود پیدا نکرده است زیرا با این کار هم به رونق گردشگری کمک خواهد کرد و هم به بخش خصوصی، ضربه‌ای وارد نخواهد شد. وی در پایان گفت: وجود اقامتگاه‌های دولتی در استان‌های شمالی، مشهد و ... تفکری جز سودجویی و نگاه اقتصادی ندارد.

26/آبان/1397
جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1
 
کمی منتظر بمانید...