گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Thu, Jul 29, 2021
 صفحه اصلی / اخبار خارجی / یورو ۲۰۲۰ احیاگر صنعت گردشگری و جهانگردی اروپا
یورو ۲۰۲۰ احیاگر صنعت گردشگری و جهانگردی اروپا - تصویر 1

یورو ۲۰۲۰ احیاگر صنعت گردشگری و جهانگردی اروپا

ایجاد شده: 6/تیر/1400       آخرین ویرایش: 6/تیر/1400

به گزارش سرویس خارجی هتل نیوز، مسابقات قهرمانی فوتبال اروپای یوفا ۲۰۲۰ (یورو ۲۰۲۰) از داغ‌ترین رویدادهای کلیدی تابستان امسال است که مورد توجه علاقه‌مندان به فوتبال و همچنین ورزش‌دوستان در سراسر جهان قرار گرفته است و به‌عنوان یک رویداد تاثیرگذار بین‌المللی، فرصتی برای کشورهای اروپایی خواهد بود تا سفر را از سر بگیرند و صنعت گردشگری خود را آغاز کنند.

مسابقات جام ملت‌های اروپا (یورو یوفا) یک رویداد مهم ورزشی است که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و تعداد زیادی از دوستداران فوتبال در سراسر جهان را به خود جذب می‌کند و این مسابقات امسال در شرایطی برگزار می‌شود که کشورهای اروپایی در حال کاهش محدویت سفر و بازگشایی مرزها بر روی گردشگران بین‌المللی هستند، پس این رویداد می‌تواند اولین گام بهبود صنعت گردشگری اروپا باشد. علاوه بر این با افزایش تقاضای سفر در سال جاری، به نظر می‌رسد که این مسابقات نسبت به مسابقات گذشته، نقش مهمی در توسعه گردشگری داشته باشند.

از ویژگی‌های مهم یورو ۲۰۲۰ در سال جاری این است که میزبان واحد ندارد پس نسبت به دوره‌های قبل مسابقات بیشتری دارد؛ مسابقات در ۱۱ استادیوم و ۱۱ کشور مختلف برگزار می‌شود، بنابراین مسابقات قهرمانی یورو امسال می‌تواند گردشگری ورزشی را در ۱۱ مقصد تقویت کند.

یورو ۲۰۲۰ چگونه می‌تواند به گردشگری اروپا کمک کند؟

1. کمک به ساخت تصویر مقصد

با توجه به این‌که این مسابقات همانند سال‌های گذشته در یک یا دو کشور خاص برگزار نمی‌شود، می‌تواند فرصتی مناسب برای تبلیغ تصویر مقاصد بسیاری از اروپا پس از توقف گردشگری در بیش از یک‌سال باشد. کشورهای اروپایی می‌توانند با استفاده از فرصت ورود هواداران به ورزشگاه برای تماشای زنده و تشویق مسابقات، ایمنی مقصد را پس از بیماری همه‌گیر تایید کنند. این مورد به مقاصد کمک خواهد کرد تا اعتماد گردشگران را نسبت به سفرهای آینده به اروپا افزایش دهند.

2. بازگشت ارزش‌های اقتصادی برای مقصد

در پانزدهمین قهرمانی یورو در سال ۲۰۱۶، به میزبانی کشور فرانسه با ۲.۴ میلیون هوادار (۶۱۳ هزار هوادار خارجی)، ۱.۲۲ میلیارد یورو به اقتصاد فرانسه کمک شد که ۶۲۵.۸ میلیون یورو مرتبط با فعالیت‌های گردشگری بود. البته مسابقات امسال با انتظارات بالاتری برای تقویت اقتصاد و گردشگری اروپا خواهد بود.

با توجه به اجرای برنامه‌های واکسیناسیون و گواهی دیجیتال کووید اتحادیه اروپا برای سفر، اکثر کشورهای اروپایی محدودیت‌ها را کاهش داده و یا لغو کرده‌اند. البته با توجه به میزبانی ۱۱ کشور و پراکندگی آن، ارزش اقتصادی حاصل از فعالیت‌های گردشگری یورو ۲۰۲۰ هنوز یک معماست و درآمد آن تنها از طرفداران داخلی بدست خواهد آمد، زیرا گردشگران خارجی کمتر از مسابقات فصول قبلی خواهد بود.

مقاصد میزبان مسابقات می‌توانند از گردشگرانی که برای تماشای مسابقات آمده‌اند درآمد گردشگری خود را افزایش دهند و به بازدیدکنندگان فرصت دهند تا درک بهتری از فرهنگ و زندگی شهری خارج از ورزشگاه کسب کنند. البته کشورهای اروپایی با توجه به برنامه‌های واکسیناسیون گسترده برای جلوگیری از شیوع مجدد بیماری همه‌گیر، همچنان باید به کنترل وضعیت توجه داشته باشند. حفظ موفقیت در مسابقات قهرمانی یورو ۲۰۲۰ اهرم بزرگی برای کشورهای منطقه و همچنین افزایش اعتماد گردشگران برای سفر به اروپا در آینده نزدیک خواهد بود.


منبع : ایسناجایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...