گروه جامع و تخصصی صنعت هتلداری ایران
دوشنبه، 25 شهریور 1398
انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
Mon, Sep 16, 2019
هتل کلاب حساب کاربری من
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / گزارش عملکرد جهانی گردشگری در سال 2019 / صدرنشینی خاورمیانه در میزان گردشگران ورودی بین‌المللی
گزارش عملکرد جهانی گردشگری در سال 2019 / صدرنشینی خاورمیانه در میزان گردشگران ورودی بین‌المللی  - تصویر 1

گزارش عملکرد جهانی گردشگری در سال 2019 / صدرنشینی خاورمیانه در میزان گردشگران ورودی بین‌المللی

7/خرداد/1398

بر اساس جدیدترین گزارش سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO ) تعداد گردشگران ورودی بین‌المللی طی سه ماه نخست سال 2019 میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 4 درصد رشد داشته است که البته پایین‌تر از میانگین رشد 6 درصدی در دو سال اخیر است.

به گزارش هتل‌نیوز در میان مناطق مختلف جهان، خاورمیانه با رشد 8 درصدی، صدرنشین جدول جذب گردشگران بین‌المللی ورودی بوده است و پس از آن مناطق آسیا - پاسیفیک با 6 درصد، اروپا و آفریقا با 4 درصد و قاره آمریکا نیز 3 درصد رشد در سه ماه نخست سال 2019 میلادی را ثبت کرده‌اند.

گزارش UNWTO همچنین به این مورد اشاره کرده که ترافیک هوایی با اندازه‌گیری شاخص درآمد - مسافر - کیلومتر نیز رشدی 4 درصدی در میزان گردشگران بین‌المللی ورودی را به خود اختصاص داده است. رزرو ایرلاین‌ها برای سفرهای بین‌المللی خروجی در چهار ماه نخست سال با 4 درصد رشد مواجه بوده است.

در میان کشورهای مختلف جهان، چین همچنان در صدر جدول افزایش سفرهای خروجی قرار دارد. بر اساس این تحلیل، 17 درصد رشد در رزرو سفرهای هوایی از چین به اتحادیه اروپا و 9 درصد به همه مقاصد جهانی ثبت شده است.

ارتباطات و اتصال مقاصد به یکدیگر در راستای بهبود بسیاری از مقاصد و تسهیل تنوع بازارهای اصلی ادامه خواهد یافت. البته چالش‌هایی مانند روابط تجاری میان آمریکا و سرعت پایین رشد در بسیاری از اقتصادها در این روند تاثیرگذار است.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...