گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
چهارشنبه، 28 مهر 1400 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Wed, Oct 20, 2021
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / گردشگری در سایه پیوستن ایران به پیمان‌ های منطقه‌ای پر رنگ‌ تر خواهد شد
گردشگری در سایه پیوستن ایران به پیمان‌ های منطقه‌ای پر رنگ‌ تر خواهد شد - تصویر 1

گردشگری در سایه پیوستن ایران به پیمان‌ های منطقه‌ای پر رنگ‌ تر خواهد شد

ایجاد شده: 16/مهر/1400       آخرین ویرایش: 16/مهر/1400

به گزارش هتل نیوز ، عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد نقش دیپلماسی در رونق گردشگری کشور گفت: برنامه‌ریزی گردشگری در بخش ملی و بین المللی می‌تواند زمینه توسعه صنعت گردشگری را داشته باشد، به نظر می‌رسد  وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید در ساختاری منسجم، دقیق و هدایت شده بتوانند بیشترین بهره‌گیری از این ظرفیت کشور را ببرند در این میان سفارتخانه‌ها می‌توانند نقش پررنگی در این راستا ایفا کنند. 

وزیر گردشگری سفارتخانه‌ها را برای رونق گردشگری به خط کند

رئیس کمیته دیپلماسی اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برای رونق گردشگری بایستی در جهت ورود گردشگران خارجی به صورت هدفمند برنامه ریزی کنیم و وزیر گردشگری سفارتخانه‌ها را برای رونق و توسعه گردشگری ایران به خط کند و از توان وزارت امور خارجه در این زمینه بیشترین حد بهره برداری را  ببرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  به اعتقادها بنده گردشگری کشور ظرفیت جایگزینی صنعت نفت را دارد و حتی می تواند فراتر از طلای سیاه درآمدزایی برای کشور داشته باشد، تحقق این هدف نیازمند هدایت، برنامه ریزی و هوشیاری است.

مقتدایی تاکید کرد: انتظار ما از دو وزیر امور خارجه و میراث فرهنگی این است که موضوع گردشگری را فراتر از موضوعات بخشی دیگر دانسته و در این بین مجلس شورای اسلامی در حال رصد تمام اقدامات و فعالیت وزارتخانه میراث فرهنگی است.

حضور در پیمان شانگهای یک فرصت است

وی یادآور شد: در سال‌های گذشته موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی در اتحادیه اروپا، آمریکا و کشورهایی که مخالف عملکرد ایران هستند شدت گرفته بود؛ اما اکنون دولت سیزدهم می‌تواند با حضور در پیمان‌هایی نظیر پیمان شانگهای از شدت این انتقادهای دروغین کاهش دهد و گردشگری را در سطح بین المللی رونق بخشد.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...