گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
سه‌شنبه، 21 مرداد 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Tue, Aug 11, 2020
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / کشورها برای توسعه گردشگری باید مساله رانت در نظامشان را حل کنند
کشورها برای توسعه گردشگری باید مساله رانت در نظامشان را حل کنند - تصویر 1

کشورها برای توسعه گردشگری باید مساله رانت در نظامشان را حل کنند

ایجاد شده: 3/آذر/1398       آخرین ویرایش: 3/آذر/1398

به گزارش هتل‌نیوز، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری در شهر تهران و کشور، اظهار داشت: بر همگان روشن است که صنعت گردشگری در همه کشورها به عنوان صنعتی که می‌تواند شغل ارزان ایجاد کند، مطرح است.

"محسن هاشمی رفسنجانی" ابراز داشت: در همه زمینه‌هایی که ایجاد شغل و اشتغال‌زایی مورد بحث است، فورا موضوع گردشگری مطرح می‌شود. اکثر کشورهایی که توسعه یافتگی‌شان سرعت گرفته از همین ناحیه اقدام کرده‌اند و ما متاسفانه از این ناحیه عقب هستیم.

"محسن هاشمی" ادامه داد: اگر بخواهیم واقع‌بینانه به موضوع گردشگری نگاه کنیم، متاسفانه حاکمیت در این حوزه نتوانسته زمینه مناسب را ایجاد کند. به ویژه علما که می‌توانستند در این موضوع نقش موثری داشته باشند.

وی تصریح کرد: کشورها برای اینکه بتوانند گردشگری را توسعه بدهند، در درجه اول بایستی مساله رانت در نظامشان را حل کنند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه گفت: کشور چین به رغم درآمد بالا به دلیل جمعیت زیادی که دارد جزو کشورهای با سرانه درآمد پائین محسوب می‌شود اما در همین کشور زمانی که گردشگران می‌خواهند از جاذبه‌های گردشگری مانند دیوار چین بازدید کنند، باید قیمتی گزاف پرداخت کنند.

وی افزود: در کشور ما با وجود بازدید گردشگران داخلی و خارجی، درآمدی از ناحیه گردشگری به دست نمی‌آید و اماکن گردشگری مانند هتل‌ها تنها با سوبسیدهایی که می‌گیرند، زنده مانده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برای توسعه صنعت گردشگری باید اقتصاد کشور به سمت درآمدهای واقعی سوق پیدا کند، گفت: یکی دیگر از مشکلات فعلی موضوع تحریم است که باعث شده تهران وضعیت واقعی یک شهر گردشگرپذیر را نداشته باشد. برای مثال کسی نمی‌تواند با کارت اعتباری هزینه‌ای را پرداخت کند.

وی بیان داشت: یک نگاه دیگر این است که می‌خواهیم رانت بدهیم و تبادل فرهنگی ایجاد کنیم تا بتوانیم فرهنگ و ایده‌هایمان را در سایر کشورها جا بیاندازیم که البته این موضوع جای بحث زیادی دارد.

رئیس شورای شهر تهران در بخشی دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه اهمیت و نقطه درآمدی شهری مانند تهران از حوزه گردشگری مشخص نیست، گفت: باید بررسی کنیم که درآمد حاصل از حوزه از گردشگری کجاست و چقدر شغل می‌تواند ایجاد  کند. در این زمینه چه کارهایی باید انجام دهیم و بر اساس فرضیات، ساختار مربوطه را برقرار کنیم.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...