گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
شنبه، 14 تیر 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Sat, Jul 4, 2020
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / هشدار در خصوص آینده صنعت هتلداری در ایران
هشدار در خصوص آینده صنعت هتلداری در ایران - تصویر 1

هشدار در خصوص آینده صنعت هتلداری در ایران

ایجاد شده: 14/دی/1398       آخرین ویرایش: 14/دی/1398

به گزارش هتل‌نیوز، رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران با اظهار تاسف از کاهش چشمگیر میزان سفرهای داخلی و ابراز نگرانی از بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر بر بدنه صنعت هتلداری کشور، گفت: چنانچه تمهیدات لازم برای تسهیل سفر داخلی از طریق حمایت از زیرساخت‌های گردشگری اعم از هتل و حمل و نقل اندیشیده نشود در آمار سفرهای زمستانی و حتی ایام نوروز نیز کاهش را شاهد خواهیم بود.

"محمدعلی فرخ‌مهر" اظهار داشت: پیش‌بینی‌ها حاکی از دشورای سودآوری هتل‌ها در آینده است و آنچه صنعت هتلداری در شرایط فعلی به آن نیاز دارد، تاب‌آوری در شرایط سخت است که جز با حمایت، تسهیل فضای کسب و کار و تقویت این صنعت، مسیر نیست.

"فرخ‌مهر" مهمترین چالش‌های صنعت هتلداری در شرایط فعلی را نوسانات ارزی و ریالی، بلایای طبیعی و قطعی اینترنت، معرفی کرد و ابراز داشت: پس از امضای برجام، امید زیادی به حوزه گردشگری تزریق شد و انتظار می‌رفت تا نقطه عطفی در عرصه صنعت هتلداری کشور باشد که البته با خروج آمریکا از برجام و آغاز مجدد تحریم‌ها، روند معکوسی پیدا کرد.

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری در انتظار تحقق سیاست‌های حمایتی کارآمد است و فرصت‌ها از دست می‌رود. این در حالیست که همچنان با شعار اقتصاد مقاومتی به دنبال جایگزینی منابع درآمدی غیرنفتی در اقتصاد هستیم.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران با اشاره به نقش شورای عالی میراث فرهنگی به عنوان بازوی عملکردی در سیاست‌گذاری‌های حوزه گردشگری، ادامه داد: 7 وزیر کابینه و 3 رئیس از نهادهای تاثیرگذار، عضو شورای عالی میراث فرهنگی هستند و به همیت دلیل توقع فعالان گردشگری از این نهاد در مرحله اول، صیانت از تشکل‌های گردشگری است.

"محمدعلی فرخ‌مهر" افزود: شورای عالی میراث فرهنگی موظف است با نگاهی فرابخشی و فراجناحی، مسائل و چالش‌های حوزه گردشگری کشور را مدیریت کند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: باید در زمینه مقررات مربوط به شهرداری، بیمه، مالیات و ارزش افزوده، بازپرداخت وام‌های بانکی، تقسیط تسهیلات دریافتی و ... راهکارهایی طراحی شود.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران در ادامه به اقدامات مدیران وزارت گردشگری طی یکسال اخیر، اشاره کرد و گفت: تحرکات سازنده و خوبی در سطح مدیریت ارشد وزارت گردشگری دیده شده که البته کافی نیست.

وی در پایان گفت: با وجود سیاست‌گذاری‌های انجام شده و کمیسیون‌های مختلفی که در وزارت گردشگری شکل گرفته، دوام و قوام بخشیدن به راهکارهای ارائه شده تنها با حضور بخش خصوصی و قالب آئین‌نامه و مصوبات قابل اجرا، میسر است.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...