گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
جمعه، 13 تیر 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Fri, Jul 3, 2020
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / عدم پذیرش مسافران از استان‌های مبتلا به کرونا توجیه قانونی ندارد
عدم پذیرش مسافران از استان‌های مبتلا به کرونا توجیه قانونی ندارد - تصویر 1

عدم پذیرش مسافران از استان‌های مبتلا به کرونا توجیه قانونی ندارد

ایجاد شده: 6/اسفند/1398       آخرین ویرایش: 6/اسفند/1398

به گزارش هتل‌نیوز، رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام خبر آغاز ضدعفونی گسترده و انجام مراقبت‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی پیش از ابلاغ دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا از سوی وزارت گردشگری، اظهار داشت: از مراکز اقامتی خواسته‌ایم تا تمام تجهیزات را ضدعفونی کنند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند.

"جمشید حمزه‌زاده" ضمن بیان این مطلب، ابراز داشت: دستوری به هتل‌ها برای عدم پذیرش مسافران برخی شهرها داده نشده است. هیچ محدودیتی در پذیرش مسافران تعیین نشده است زیرا ذات هتل و هتلداری، میهمان‌نوازی است.

وی در واکنش به خبر خودداری برخی هتل‌ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان‌ها، گفت: نپذیرفتن و عدم پذیرش مسافران از استانی خاص به هیچ وجه توجیه قانونی ندارد. از سوی دیگر ما نیز از هتل‌ها چنین خواسته‌ای نداشته‌ایم و فقط اعلام کردیم که موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام اینکه کنسلی هتل‌ها مطابق با بخشنامه و دستورالعمل‌های وزارت گردشگری انجام می‌شود، گفت: هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی‌ها را اعمال کنیم. شرایط فورس ماژور را دولت‌ها تعیین می‌کنند و تا قبل از آن هتل‌ها و سایر مراکز گردشگری نمی‌توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...