گروه جامع و تخصصی هتل نیوز
پنجشنبه، 23 مرداد 1399 انگلیسی
لبخند بخشی از یونیفرم ماست
هتل کلاب حساب کاربری من Thu, Aug 13, 2020
 صفحه اصلی / اخبار داخلی / ایران امن و زیبا، آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورها
ایران امن و زیبا، آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورها - تصویر 1

ایران امن و زیبا، آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورها

ایجاد شده: 6/بهمن/1398       آخرین ویرایش: 7/بهمن/1398

به گزارش هتل‌نیوز، "علی‌اصغر مونسان" وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با انتشار بیانیه‌ای از توریست‌های سراسر جهان برای استفاده از فرصت تجربه متفاوت سفر به ایران، سرزمین تاریخ و تمدن به ویژه در فصل بهار، دعوت کرد.

متن کامل بیانیه وزیر گردشگری به شرح زیر است:

جهان امروز به دلیل تحولات و پیشرفت‌های سریع فناورانه و صنعتی، بیش از پیش درگیر تحولات و فراز و نشیب‌های شتابان و غافلگیرکننده است. انسان عصر کنونی نیز به همین سیاق متاثر از زندگی پرهیاهوی شهری و ماشینی است و روح او نیازمند پالایش و آسودگی است.

در چنین فضایی، آنچه به روزهایمان رنگ و بوی آسایش و آرامش، نشاط و شادمانی، همدلی و همراهی می‌دهد و تجربه‌هایی ماندگار و خاطره‌انگیز از هم‌زیستی مسالمت‌آمیز به‌ جا می‌گذارد، سفر و گردشگری است. در حقیقت گردشگری را می‌توان شکل بسط‌یافته و جهانی‌شده‌ رفت و آمدهای دوستانه و فامیلی دانست که محور و محتوای آن را مفاهیمی همچون مهربانی، تعامل و همکاری تشکیل می‌دهد.

در عصر پرفراز و نشیب امروز، گردشگری بسان نسیمی روح‌بخش، جانمان را تلطیف می‌کند و همه‌ ما مردمان جهان را فارغ از تیره و نژاد، ملیت و زبان، آرا و عقاید، به هم پیوند می‌دهد.

دولت جمهوری اسلامی ایران در سایه‌ باور عمیق و عملی به این نگرش و رویکرد، تمام توان و بضاعت خود را برای ایجاد شرایطی درخورِ پذیرایی از گردشگران جهان به کار بسته است و از همین‌ رو شاهد رشد چشمگیر امکانات و زیرساخت‌های گردشگری در کشورمان هستیم.

در این زمینه با اقدامات تشویقی همچون لغو روادید با کشورها، ویزای 90 روزه فرودگاهی، خدمات ویژه و استاندارد اقامتی و پذیرایی، تعریف مسیرها و بسته‌های جذاب گردشگری و ارائه ارزان‌ترین و ایمن‌ترین تورهای سفر به ایران با لحاظ آخرین استانداردهای بین‌المللی، موفق به افزایش 53 درصدی گردشگران ورودی شدیم که بالاترین رشد در میان تمام کشورها محسوب می‌شود.

این در حالیست که بررسی گزارش رقابت‌پذیری مسافرت و گردشگری انجمن جهانی اقتصاد نشان می‌دهد، ایران در شاخص رقابت‌پذیری قیمت‌ها نیز رتبه اول در جهان را دارد و طی چند سال اخیر به عنوان پدیده‌ای نوظهور در عرصه‌ گردشگری بین‌المللی توجه دولت‌ها را به خود معطوف کرده است.

حتی اگر تمام آنچه گفته شد را نادیده بگیریم، باز هم جاذبه‌های منحصربفرد و بی‌بدیل سرزمین ایران، وسوسه‌ سفر به دیار تاریخ، تمدن و طبیعت را در دل هر گردشگری در هر گوشه‌ جهان برمی‌انگیزد. سرزمین ایران با وجود 24 اثر ثبتی در فهرست میراث جهانی یونسکو، 34 هزار اثر ثبت شده‌ ملی و 600 موزه فعال، برخورداری از بالاترین ضریب امنیت، پائین بودن هزینه‌های سفر، ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران، روحیه کم‌نظیر میهمان‌نوازی مردمان، داشته‌های بی‌شمار تاریخی و طبیعی، امکانات بی‌بدیل و منحصربفرد بوم‌گردی و گردشگری طبیعت، بسته‌های متنوع گردشگری در شاخه‌های تاریخی‌، فرهنگی، ورزشی و کوهستان، دریایی و ساحل، غذا و سلامت، آئین‌های زیبا و جذاب، جلوه‌های متنوع در عرصه تولیدات صنایع دستی و هنرهای سنتی، ظرفیتی شگرف برای میزبانی از گردشگران جهان دارد.

قدمت و غنای تمدنی و تاریخی، کثرت آثار بی‌بدیل و دیدنی، آب و هوای چهار فصل، جلوه‌های متنوع فرهنگی و وجود قومیت‌های مختلف با آداب و رسوم متفاوت، ایران را به گنجینه گران‌بهایی از میراث مادی و معنوی و در زمره 10 کشور برتر دنیا از نظر جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و طبیعی قرار داده است.

کوهستان‌های سر به‌ فلک‌ کشیده، یخچال‌های طبیعی و آتشفشان‌های خاموش، جنگل‌های بکر و دامنه‌های سرسبز، دریاچه‌ها، چشمه‌ها و آبشارهای زلال و روان، سواحل زیبا و جزایر شگفت‌انگیز، سایت‌های تاریخی و بناهای قدیمی، شهرها و روستاهای جهانی، صنایع‌دستی بومی و هزار‌ رنگ، دستپخت‌های لذیذ سنتی و نوشیدنی‌های طبیعی گوارا و شفابخش، و صدها و هزاران جاذبه دیگر، آلبومی از انگیزه‌های بی‌شمار سفر به ایران است.

با چنین ویژگی‌ها و مزیت‌هایی، شهرهای زیبا و امن ایران روزانه میزبان هزاران گردشگر از کشورهای مختلف جهان است که پس از این تجربه ناب و به‌ یادماندنی، عزم خود را برای سفری دوباره به این بهشت آسیا جزم و همسفران تازه‌ای نیز با خود همراه می‌کنند.

در آغازین ماه سال نو میلادی و واپسین ماه‌های سال خورشیدی ایرانی که به استقبال سال جدید می‌رویم، از گردشگران سراسر جهان دعوت می‌کنم، فرصت تجربه متفاوت سفر به سرزمین تاریخ و تمدن به ویژه در فصل دل‌انگیز بهار را از دست ندهند.

مهمانسرایی به وسعت ایران و آغوشی گرم به گشودگی قلب تمام ایرانیان آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورهاست.


جایگاه تبلیغات 1 جایگاه تبلیغات 1


کمی منتظر بمانید...